Shpërthejnë portalet: Xhaferi e nënshkroi ligjin, por sa gabime drejtshkrimore! (FOTO)

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, nëpërmjet një postimi në profilin e tij zyrtar në fejsbuk ka njoftuar se ka nënshkruar Ligjin për përdorimin e...

Lind foshnja e parë maqedonaso veriore, Zaev i jep pasaportën bullgare!!!

Lajme të mira nga Maqedonia Veriore. Pak orë pas ndryshimit të emrit në kompleksin e klinikave ka lindur maqedonasi verior i parë. Ky është...

Lind foshja e parë maqedonaso veriore. Zaev i jep pasportën bullgare

Lajme të mira nga Maqedonia Veriore. Pak orë pas ndryshimit të emrit në kompleksin e klinikave ka lindur maqedonasi verior i parë. Ky është...

Vëllai i Zaevit me nënkryetarin e shkarkuar të VMRO-DPMNE-së, i njohur si i afërt...

Në rrjetet sociale është publikuar një fotografi ku shihet kryetari i komunës së Kavadarit, Mitko Jancev bashkë me Vice Zaev, vëllain e kryeministrit Zoran...

Pajtohen dy deputetët e acaruar rom Amdija dhe Samka, foto që bëri bujë!

Samka Ibraimovski, kryetar dhe deputet i partisë rome PCER si dhe Amdi Bajram, kryetar dhe deputet i Lidhjes Rome pas një periudhe të gjatë...

Zaevi sot do të ishte drejtor i fabrikës së ajvarit mos kishte qenë Alia!

  Nga Rami Mislimi/ Maqedoninë prap do ta shpëtojë Alia, deri sa është Alia mos kini frikë, do të jemi pjesë e NATO-së Ngatërresa që i...

Salihu: Eh more Frçkovski, duhet të japësh llogari për zullumin ndaj shqiptarëve

Urim Saliu Eh more Frçkovski,në shtete demokratike duhej të jepje llogari për të bëmat tua si Ministër i Brendshëm,sidomos atë që ke bërë ndaj shqiptarëve.Ne...

Profesori Arbër Çeliku provokohet nga Georgievski: …i lumtë Bilall Kasamit për qëndrimin e tij...

Profesori universitar Arbër Çeliku në rrjetin social Facebook, ka komentuar deklaratën e ish kryeministritë Ljupço Gerogievski, ku ai u shprehë në një intervistë se...

Tetovasot: Sigurohen 85 vota për ndryshimet kushtetuese

Ekskuzivisht mirret vesh që partnerët e koalicionit, Zaev dhe Ahmeti, kanë zhvilluar biseda me deputet nga opozita maqedonase në mënyrë që të rritet mbështetja...

Besoni ose jo, “kingu” kërçovar i tallavasë bëhet me aeroplan privat (FOTO)

Ai bën atmosferë ngado që shkel, e kjo tashmë dihet me që është ndër këngëtarët më të kërkuar të muzikës popullore, shkruan Kosovarja. Në...