Takohen dy “komandanta” shqiptar, pa asnjë simbol shqiptar!

“Takohen përfaqësuesit “shqiptar” pa asnjë shenjë shqiptare! Komandant Gjarpëri në kuvendim me Komandant “400 mijë euron e bombave”. P. S: Ky është kameleonizëm i njohur...

Prifti që do helm për Zaevin?!/VIDEO

Prifti Stevan Zdraveski nga Dioqeza e Prespës dhe Pellagonisë në protestën e fundit në Manastir ka përdorur mesazhe të ashpëra dhe ka mallkuar kryeministrin...

Funksionari i BDI-së thumbon Zaevin: Po kthehet koha e vëllazërim-shkatërrimit (Foto)

Zv/drejtori në kompaninë shtetërore ELEM Fatmir Limani ka bë një koment thumbues. Në një lajm postuar pas nënshkrimit të marrëveshjes për emrin në Prespë,...

Ali Ahmeti e Musa Xhaferi sërish shfaqen bashkë, ja ku i ka kapur paparazzi?!...

Pas publikimit të lajmit për iftar të përbashkët mes Musa Xhaferrit dhe Ali Ahmetit sot në adresë të portalit pika.mk ka aritur një fotografi...

Ja si do të duken dokumentet e reja me emrin “Republika e Maqedonisë së...

Me marrëveshjen e re për emrin do të duhet të ndërrohen të gjitha dokumentet personale të qytetarëve. Kjo u bë e ditur edhe nga...

”Publikohet” bomba e ministrit shqiptar nga Gostivari?! (Video)

Grupi humoristik nga Gostivari ”Stresat” kanë thumbuar politikën ditore me projektin e tyre  që ata e kanë emëruar bombat. Në ”përgjimin” e publikuar nga Stresat...

Mësohet arsyeja pse Lika e ‘bojkotoi’ Zaevin

Kohëve të fundit kanë vërshuar lajmet në media për bojkotimin e kryeministrit Zoran Zaev nga ana e Hazbi Likës. E vërteta qēndron se Zv/kryeministri...

Shpallja publike: Kush e likuidon Zoran Zaev, do të ketë…?!/FOTO

Kryeministri Zoran Zaev së fundi ka qenë cak i kërcënimeve të ndryshme përmes rrjeteve sociale, por edhe protestave të ndryshme të grupeve që ishin...

Musa Xhaferi i mpreh shpatat. Ja kush janë mbështetësit e tij (FOTO

Anëtari i kryesisë qëndrore të Bashkimit Demokratik për Integrim,Musa Xhaferri sonte shtroi darkë iftari për miqtë dhe bashkëpuntorët e tij. Ne këtë darkë ishin të...

Politikanë shqiptarë në Maqedoni në skandale seksuale, dyshime për përgjime “hot-line”?!

Kaluan në heshtje bisedat e përgjuara, duke përfunduar në siraret e Prokurorisë Speciale. Por një pjesë e tyre sipas thashethemeve dhe portaleve maqedonase, janë...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!