Hoti kundërpërgjigje për Vuçiq: Kostumet e reja nuk i mbulojnë krimet tua

Deputeti i LDK-së, Avdullah Hoti, i është kundërpërgjigjur presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, që për të kishte thënë se flet me udhëzimin e ndërkombëtarëve. “Z.Vuçiq,...

Gashi dhe Zejdi hynë në selinë e Selës në Tetovë/FOTO

Kryetari i sapozgjedhur i Lëvizjes BESA Afrim Gashi, i shoqëruar nga Sekretari Gjeneral i saj, Skender Rexhepi Zejd, janë parë duke hyrë në selinë...

Intelektuali nga Maqedonia refuzon dekoratën e Hashim Thaçit. Ja emri i tij

Shkrimtari Agim Vinca ka njoftuar se  nuk e pranon dekoratën e Presidentit Hashim Thaçi të 10-Vjetorit të Pavarësisë. Vinca, në një mesazh kritik në Facebook ka deklaruar se...

Real Madrid nuk e di çka e pret në Paris

Paris Saint-Germain tashmë ka nisur përgatitjet për vizitën e Real Madridit në “Parc des Princes” në muajin mars për ndeshjen e kthimit të 1/8...

Lavrov sot në Serbi dhe Slloveni

Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov do të arrijë sot për vizitë në Serbi. Në agjendën e bisedimeve të tij me zyrtarët serbë, siç pritet,...

Nesër takimi mes Selës dhe Gashit, ja detajet e takimit?

Kryetari i Lëvizjes BESA, Afrim Gashi nesër do të takohet me kryetarin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela. Këtë e ka bërë të ditur...

Ja kush e ka formuar “mafian” brenda VMRO-së sipas PSP-së, nuk është as Gruevski...

Në materialet e Gjykatës, në bazë të cilave është ngritur padia e Prokurorisë Speciale ndaj ish funksionarëve të VMRO-DPMNE-së, thuhet se ish sekretari I...

Prezantohen sot në gjykatë ekspertizat për lëndimet e Ziadin Selës

Pas dëshmisë së dhënë nga deputeti dhe lideri i Aleancës së Shqiptarëve, Ziadin Sela për dhunën në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë me 27...

Vesel Memedi po pret gishtat për postin e ri

Kryetari dhe deputeti i RDK-së, Vesel Memedi po pret që të votohet për nënkryetar të Kuvendit. Shërbimet e Kuvendit kanë vendosur këtë pikë në...

Amdi Bajram: Unë gjithmonë jam në pushtet?

Amdi Bajram, njëri nga liderët e komunitetit rom në Maqedoni, si duket e ka gjetur formulën e mbijetesës së tij politike në vend. Gjithçka për...
error: Ku kontent eshte i mbrojtur!