1.3 C
Macedonia
E premte, Nëntor 24, 2017

Dhe ta mbyllim sonte me shtëpinë e Alfabetit !

Nga Qenan Aliu/ ... Prej nesër zyrtarët shqiptarë deri në 110 vjetorin do ta harojnë shtëpinë e Alfabetit në Manastir. Ata arritën gjat një dekade në...

Ja çfarë emri të Maqedonisë ka pranuar Kiro Gligorov por e kanë penguar shqiptarët,...

Ish presidenti Grek Karlos Papulas, në emisionin “Vo Centar” të Vasko Eftovit ka pohuar se, ai ka pas bindjen se Gligorov është afër të...

Selmani: Qeveria e Zaevit tenton të instalojë censurën

Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë, Naser Selmani e ka akuzuar qeverinë se dëshiron ta “shfuqizojë etikën” e gazetarëve dhe me këtë të...

Salihi godet Vesel Memedin: Për kë punon ti, o shërbëtor, dil sqarohu(Foto)

Një nga themeluesit e degës së RDK në rajonin e Gostivarit, Shenazi Salihi ka goditur ashpër kreun e kësaj partie Vesel Memedi, duke kërkuar...

Lajm: Zaev ka shumicë qeveritare edhe pa BDI-në!

Kryeministri Zoran Zaev ka gati tre deputetë në rast se Aleanca për Shqiptarët do të braktisë Qeverinë. Kjo bëhet e ditur nga portali Libertas,...

Osmani: Asnjë deputetë i BDI-së s’ka disponim për të votuar ministrin e Aleancës për...

Momentalisht përshtypjet individuale janë se asnjë deputetë i BDI-së nuk është në disponim apo nuk do që ta votojë ministrin e propozuar nga Aleanca...

Shtetasi i Shqipërisë gjendet i vdekur në dalje të Strugës, ja kush është

Tridhjetë e nëntëvjeçari F.Sh. nga Peshkopia e Shqipërisë dje është gjetur i vdekur në një furgon në atarin e fshatit Livadhi të Strugës, kumtoi...

Dodik: Bosnja nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës

Presidenti i Republikës Serbe, Milorad Dodik përsëriti se Bosnjanuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës, sepse Republika Serbe kurrë nuk do të pajtohet me...

Ndihma për familjet e “Kumanovës”, reagojnë ashpër Flaka e Batoni

Flaka Surroi, botuese e gazetës “Koha Ditore” ka reaguar ashpër ndaj vendimit të qeverisë “Haradinaj” duke thënë se ndarja e parave nga buxheti i...

Aksident i tmerrshëm në Manastir, një i vdekur dhe katër të plagosur rëndë

Një person ka mbetur i vdekur dhe 4 të tjerë janë plagosur rëndë si pasojë e në një aksidenti rrugor që ndodhi në orët e mbrëmjes...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!