9.6 C
Macedonia
E hënë, Tetor 16, 2017

Fatmir Izairi: Ju falënderoj nga zemra që më dhatë mbështetje

Kandidati i BDI-së, Fatmir Izairi pas fitores ka falënderuar banorët e komunës së Zhelinës për mbështetjen që ia dhanë. “Dje banorët e Komunës së Zhelinës...

Kërkohet dorëheqja e Bilall Kasamit?!

Pas humbjes së madhe të liderit të BESËS, Bilall Kasamit në Tetovë kanë nisur edhe kërkesat e simpatizuesve që kërkojnë dorëheqjen e liderit të...

Ja rezultati në komunat shqiptare në Maqedoni (Tabela)

Sipas të dhënave të fundit të Komisionit Shtetëror Zgjedhor, LSDM udhëheq në 49 komuna, VMRO-DPMNE në 10 komuna, BDI në 12 komuna, ASH në...

Teuta Arifi: Falemnderit Tetovë!

Kandidatja nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim për komunën e Tetovës, Teuta Arifi përmes rrjetit social ka falendëruar tetovarët që e kanë votuar...

VMRO-DPMNE pësoi debakël, Gruevski tronditet

VMRO-DPMNE e Nikola Gruevskit ka pësuar humbje të thellë në zgjedhjet e djeshme vendore. Në këtë parti po mbretëron heshtje dhe nervozizëm, pasi që...

Ja në cilat komuna LSDM fitoi që në raundin e parë

LSDM ka shpallur mbrëmë fitoren në disa komuna që në raundin e parë. Nga shtabi i kësaj partie theksuan se që në rundin e...

Vesel Memedi me Unitetin ja si i hutuan shumë votues të Aleancës për Shqiptarët

Shumë votues në Kumanovë, Gostivar, Shkup dhe komuna tjera që kanë dashur të votojnë Aleancën për Shqiptarët të Ziadin Selës, kanë çuar votën e...

BDI: E shtrydhëm BESËN në Likovë

Bashkimi Demokratik për Integrim, shtabi komunal në Likovë ka uruar të gjithë votuesit dhe simpatizantët e saj që i dhanë votën në zgjedhjet e...

KSHZ: LSDM udhëheq në 49 komuna, VMRO-DPMNE 10 komuna, BDI 12 komuna dhe ASH...

Sipas të dhënave të fundit të Komisionit Shtetëror Zgjedhor, LSDM udhëheq në 49 komuna, VMRO-DPMNE në 10 komuna, BDI në 12 komuna, ASH në...

Teuta Arifi vijon me epërsinë e dyfishtë, ja rezultati i fundit

Sipas të dhënave të fundit të numërimit dhe përpunimit të votave për komunën e Tetovës nga ana e KSHZ-së, kandidatja e BDI-së, Teuta Arifi...
error: Materiali eshte i mbrojtur !!