Ditë takimesh në PD. Ja kë pret sot Basha, në selinë blu

Ditë takimesh në PD. Ja kë pret sot Basha, në selinë blu

Kur nuk kanë kaluar ende 24 orë nga mbyllja e marrëveshjes mes Edi Ramës dhe Lulzim Bashës, takimet në selinë blu janë intensifikuar.

Gjatë paradites së sotme, kreu i PD-së dhe opozitës, Lulzim Basha ka dy takime të njëpasnjëshe.

Të parin e ka me krerët e PD-së në rrethe, të cilëve mësohet se do u japë direktivat se si do të veprohet tani dhe për të nisur edhe propozimet për kandidatët për deputetë.

Ndërkaq në orën 12:00 Basha do të presë në seli aleatët opozitarë. Këtë radhë nuk do të jenë vetëm ata parlamentar, por të gjithë aleatët.