E akuzuan se pagoi 800 mijë euro për t’u futur në listë, deputeti i PD-së premton të japë dorëheqjen

0

Damian Gjiknuri ka akuzuar LIVE se deputeti i PD-së Agron Shehaj ka paguar 800 mijë euro për t’u futur në listat e PD në Vlorë.

Në një mesazh drejtuar gazetares Eni Vasili, live në emision, Shehaj shkruante: “Nëse del një provë e vetme që unë kam paguar jo një milion euro, por 100 euro për t’u bërë deputet, unë jap dorëheqjen dhe kërkoj falje. Nëse del që ju keni folur në telefon me Zoton për çështje parash do ta jepni dorëheqjen?”

Gjiknuri u përgjigj: “Agron thuaj sa të besuan qytetarët vlonjatë që të dhanë votën, aq do të të besojnë edhe për këto deklarata tua në FB apo në mesazhe, kështuqë nuk merrem fare. Unë sfidën me Agron Shehajn e bëra në Vlorë, qytetarët e Vlorës na vlerësuan të dyve kështu që është histori e mbyllur”.