Edhe kjo ndodhë, dy refugjatë të fshehur në valixhe (FOTO)

Policia ka arrestuar dy marokenët që u përpoqën për të trafikuar emigrantë nga Afrika Veriore  drejt Spanjës. Dy persona kanë qenë të fshehur në një makinë brenda.

Kur policia ka kontrolluar një makinë të hënën ku një person u gjet i fshehur në një valixhe tjetri tek sëndilja.

Burri dhe gruaja, që mendohet të jenë nga Guinea, morën ndihmën e parë pasi ata kishin pak ajër për të marrë frymë.

 

marokian valixhe

Comments

comments