Formacionet zyrtare: Barca është favorit ndaj Celta Vigos

0

Në Estadio Municipal de Balaidos zhvillohet ndeshja e parë e xhiros së 33-të në La Liga, ndërmjet Celta Vigos dhe Barcelonës.

Katalunasit vazhdojnë të jenë liderë të kampionatit spanjoll, me 11 pikë më shumë se përcjellësi i parë, Atletico Madrid.

Tri pikë të reja do t’i afronin Blaugranët shumë më pranë titullit të kampionit të Spanjës.

Celta e ka siguruar mbijetesën, mirëpo mund ta kërkojë kualifikimin në Europa League, meqë vendi i gjashtë është pesë pikë larg.

Trajnerët Juan Carlos Unzue dhe Ernesto Valverde i kanë përgatitur taktikat e tyre të lojës.

Formacioni bazë i Celta Vigos: Alvarez, Roncaglia, Jonny, Gomez, Mendez, Wass, Jozabed, Sisto, Lobotka, Aspas, Gomez.

Formacioni bazë i Barcelonës: Ter Stegen, Semedo, Denis Suarez, Dembele, Coutinho, Paulinho, Alcacer, Digne, Gomes, Mina, Vermaelen.

/Telegrafi/