Foto ekskluzive të Ziadin Selës në spital natën e përgjakshme të 27 prillit (FOTO)

Kjo është një nga fotot e kreut të LR-PDSH-së, Ziadin Sela natën e përgjakshme, i cili në gjendje të rëndë ishte sjellë në Klinikën e Shkupit. Ajo dhe foto të tjera që janë të tmerrshme, për shkak të plagëve të rënda të Selës, janë prezantuar në Kongresi Amerikan, ku ka qenë i pranishëm edhe zv/ndihmës sekretari amerikan i shtetit Brian Hoyt Yee, informon INA. Fotot u publikuan nga ish-kongresmeni dhe kryetari i LQSHA, Joe DioGuardi, i cili ka thënë se këto foto janë të tmerrshme dhe se sulmi ndaj Selës ishte mirëorganizuar nga strukturat e VMRO-DPMNE dhe policisë, duke u përzier edhe huliganë maqedonas.  Këto foto kanë tmerruar administratën amerikane. (INA)

sela spital

sela kongres

sela-12

Comments

comments