FOTO/ Zbulohet emri, ja ministri i parë teknik që do të propozojë PD

Duket se po dalin emrat e parë të ministrave teknikë që do të vijnë si propozime nga Partia Demokratike.

Pas marrëveshjes së arritur mes Kryeministrit Edi Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha, kanë nisur të dalin dhe emrat e para që mund të vihen në krye të ministrive.

Kështu, burime për GSH.al kanë bërë të ditur se Ardian Marashi do të vihet në krye të Ministrisë së Arsimit dhe Sportit në vend të Lindita Nikollës, e cila e ka mbajtur këtë post deri më tani.

Ky i fundit ka mbajtur postin e ish-drejtorit të Qendrës së Studimeve Albanologjike, ndërsa tashmë thuhet se do të marrë detyrë të re, atë të Ministrit të ArsimitImage

 

 

Comments

comments