ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në xhaminë e Afganistanit

Shteti Islamik ka marrë përgjegjësinë për sulmin ndaj xhamisë shiite në Afganistan, i cili vrau 50 besimtarë  shiitë dhe plagosi 80 të tjerë.

” 50 shiitë janë vrarë dhe 80 të plagosur në një sulm në xhaminë në Herat në Afganistanin perëndimor”, bën të ditur portali AMAK i ISIS-it , raporton AFP, transmeton Klan Kosova.

Comments

comments