Juventus – Tottenham, formacioni i kombinuar me yjet e dy skuadrave

0

Juventusi dhe Tottenhami do të përballen në mes vetë në ndeshjen hapëse të 1/16 të Ligës së Kampionëve.

Dy skuadrat vijnë me një super formë,  pasi nuk dinë për humbje në 10 ndeshjet e fundit.

‘Zonja e Vjetër’ ka 10 fitore në kampionat dhe Kupë, ndërsa Spurs ka marr gjashtë fitore dhe katër barazime.

Juventusi vjen në këtë ndeshje me mungesa të rëndësishme, pasi Paulo Dybala, Andrea Barzagli, Juan Cuadrado, Benedik Howedes, ndërsa në pikëpyetje është edhe Stephane Lichtsteiner.

Toby Alderweireld dhe Gonzalo Higuain, mungojnë në formacion. (Photo by Stephen Pond/Getty Images)

Në anën tjetër Toby Alderweireld do të jetë mungesa e madhe e Tottenham.

Nëse duhet të marrësh nga dy skuadra dhe ta bësh një, me formën aktuale do të ishin shtatë lojtarë të Tottenhamit.

Kjo pasi lojtarët e Juventusit, kanë qenë jashtë formë në kohën e fundit, ose kanë vuajtur në lëndime.

LONDON, ENGLAND – AUGUST 05: Harry Kane of Tottenham is marked by Gianluigi Buffon and Giorgio Chiellini of Juve during the pre-season match between Tottenham Hotspur and Juventus at Wembley Stadium on August 5, 2017 in London, England. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Harry Kane në formacion, por jo edhe Buffon dhe Chiellin. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Në portë është Hugo Loris, ndërsa mbrojtja përbëhet nga Trippier, Benatia, Sanchez dhe Sandro.

Dy mesfushorët fundor janë Pjanic dhe Khedira nga Juventusi.

Faza e sulmit përbëhet nga Son, Alli, Eriksen dhe Harry Kane. /Telegrafi/