Kane shkëlqen në fitoren e Tottenham-it

0

Tottenham Hotspur ka ngadhënjyer ndaj Evertonit me rezultat 4:0, në xhiro ne 23-të të Premier Ligës.

Son në minutën e 26-të, Harry Kane në minutat 47’, 59’, dhe Christian Eriksen në të 81-tën, realizuan për londinezët.

Kjo fitore sjell Tottenham-in në pozitën e pestë, me 44 pikë, 18 më pak se Manchester City në pozitën e parë, që ka po ashtu një ndeshje më pak të zhvilluar. /Klan Kosova/

Komentet

komentet