Këta mund të jenë kandidatët e LR-PDSH për komunën e Haraçinës

0
615

Burimet e portalit “tetovajone” brenda LR-PDSH-së  në degën e Haraçinës mësojnë se kandidatët e mundshëm për garën e të parit të komunës janë: politikologu Driton Nebiu,  profesori Naser Sinani dhe këshilltari aktual në komunën e Haraçinës ekonomisti Hisen Ramadani.

Në komunën e Haraçinës e cila aktualisht udhëhiqet nga Brahim Ajvazi i BDI-së gara për kryetar të komunës pritët të jetë interesante për shkak të specifikave që ka kjo komunë.

Diferenca ndërmjet partive, BDI, PDSH, LR-PDSH dhe Lëvizja BESA është e vogël, ku bazuar në zgjedhjet e fundit, dallimi ka qenë i vogël. Ndërsa e para me fitore bindëse ka dal LSDM. Kjo parti pritet të jetë favorite edhe në zgjedhjet lokale, nëse arrin të nxjerrë kandidat që mund të tërheq më shumë vota. (INA)

Comments

comments