Koalicion LSI-LIBRA? Ben Blushi: Nëse anëtarësia vendos….

0
35

Ben Blushi e ka lënë të hapur mundësinë e një koalicioni të LIBRA-s me LSI-në.

I ftuar në emisionin “Opinion”, Blushi u pyet nga gazetari Blendi Fevziu nëse vendos që LSI të dalë e vetme në zgjedhje, a ka shance që LSI dhe LIBRA të krijojnë një pol të tretë?

Ben Blushi dha këtë përgjigje: “Ky është vendim që unë nuk e marr. Ky është një princip. Nëse LIBRA merr vendim për të dalë në koalicion, do ta marrë vendim plebishitar.

Personalisht unë do doja që LIBRA të shkojë në zgjedhje vetëm. Por ky nuk është vendimi im. Do ta vendosë anëtarësia”.

Comments

comments