Komandant Çakalla: Nuk e pash vajzën time duke u rritur

0
255

Njëri nga ish komandantët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare që operonte në zonën e Kumanovës, Likovës dhe Haraçinës, Avdil Jakupi, i njohur si Komandant Çakalla ka postuar një foton me vajzën e tij, e cila u rrit, derisa ai po vuan dënimin për një rast të montuar në burgjet maqedonase.

“Sot i bën 13 vajza ime. Nuk arrita ta shoh duke e rritur”, shkruan ai me nostalgji.

Pas rreth një dekade mbyllur në kazamatet maqedonase, luftëtari i lirisë ka fituar një masë lehtësuese sa për ta vizituar familjen gjatë vikendeve. (INA)

Comments

comments