Komandant Malisheva letër të re nga burgu

0
5

Komandant Malisheva i cili gjindet në burgun e Shkupit, sot ka shkruar në facebook:

Miqë të nderuar mirëmbrëma të gjithve, pa dallim partije e feje . Tani po mbushim 31 muaj në paraburgim.

Brenda kesaj kohe kam parë gjithqka burra te fortë e të ligë kam parë ate që nuk e ka parë secili nga ju dhe kam nxjerr nji përfundim se njerëz me të qendrueshem që qëndrojn stoik në burgje si ne Shqiptarët ska!!! E them ngase kam parë maqedon Romë boshnjak serb e bullgar po qe te gjithë vetem vajtojn si femijë duke u përqyrr , prandaj them me bindje qe si populli ynë nuk ka! Jan vertet burra qe qendrojn pa u luhat .

Po edhe sa kohë do të vuajn Shqiptaret?!

Nëse sot gruevski iku nesër mundë te vij prap nji tjeter.

Megjithse kjo qeveri me Zaevin po ndryshon disa gjera për te miren e popullit vete se pari e pastaj edhe për tjeret , sepse po mos te mos merej me reforma ky shtet no exist .

Tani mbetet të shihet a do i qoj deri ne fund premtimet e dhena, nese jo.

Atehere veshtire që do mund te kete bashkjetes ktu ne kete shtet të brishtë. /realiteti

Comments

comments