advertisement
Fillimi | Kosovё | Ahmeti kandidat i Vetëvendosjes! për Prishtinën
  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst

Ahmeti kandidat i Vetëvendosjes! për Prishtinën

Ahmeti kandidat i Vetëvendosjes! për Prishtinën

Shpend Ahmeti, zëvendës- kryetari i parë i Lëvizjes Vetëvendosje! është zgjedhur kandidat i kësaj partie për garën për zgjedhjet lokale për Prishtinën. 

Anëtarësia e kësaj lëvizje zgjodhi sot edhe listën e kandidatëve për asamblenë komunale për garën zgjedhore që do të mbahet më 3 nëntor 2013.  Ahmeti është kandidat favorit për Prishtinën, duke qenë në garë me kandidatin e mundshëm Isa Mustafa nga LDK, i cili sërish pritet të garojë për kryeqendrën e Kosovës. PDK akoma nuk ka shpallur kandidatin për Prishtinën, derisa një pjesë e partive më të vogla kanë shpallur disa kandidatura. 

Ahmeti është ekspert i dalluar për çështje ekonomike i cili ka mbaruar Universitetin Amerikan në Bullgari dhe më pas studimet për administratë publike në Universitetin e Harvardit Kennedy Scholl for Government. (INA)

Vlerëso tekstin
5.00

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

Tjera nga Kosovё
Previous
image
Babai vrau të birin pas një zënke të gjatë, viktima ishte veteran i UÇK-së
Janë bërë të ditura disa detaje për vrasjen e mbrëmshme në Korishtë të Prizrenit. Mediat lokale kanë raportuar se M.Rexha është vrarë nga babai i ...
image
Dy familje pajtohen në xhaminë e Shipolit në Mitrovicë (Video)
Në xhaminë e Shipolit në Mitrovicë, janë pajtuar dy familje të cilave u kishte ndodhur një plagesë.Pajtimin e ka bërë hoxha i kësaj xhamie, Fatmir ...
image
Kosovën e kanë vërshuar fëmijët lypsarë
Shumica prej tyre janë nga Shqipëria, ndërsa statistikat e mekanizmave vendorë dhe ndërkombëtarë flasin për një fenomen shqetësues për shoqërinë tonë. Në Qendrën për ...
image
Mustafa: Nuk do të bëjmë pazare me PDK-në
Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, thotë se blloku LDK- AAK- Nisma, i ofron këtij vendi një qeveri të qëndrueshme dhe me integritet.Ai ...
image
Molliqaj: Ndërkombëtarët nuk e kanë problem Vetëvendosjen në qeveri
Lëvizja Vetëvendosje ishte marrë vesh me koalicionin LDK-AAK-Nisma, në natën e 16 korrikut, por që kjo marrëveshje një ditë më vonë nuk u hedh në ...
image
Për krime lufte do të ndiqen 23 shqiptarë
Në Prokurorinë Speciale të Kosovës janë duke u hetuar 35 persona nën dyshimin se janë të përfshirë në terrorizëm....
image
Kolona të gjata tek Dheu i Bardhë, revoltohen mërgimtarët
Radhë të gjata në vendkalimin kufitar “Dheu i Bardhë” afër Konçulit, ku qindra familje të mërgimtarëve po kthehen në vendlindje. Kolona të gjata të veturave po ...
image
Lista “Srpska” i bashkohet koalicionit për ta kundërargumentuar PDK-në
Edhe deputetët e Listës Serbe i janë bashkuar koalicionit LDK-AAK-NISMA për ta nënshkruar dokumentin që kundërargumenton pretendimet e PDK-së për shkeljet gjatë seancës së 17 ...
image
Kurti: Zgjedhje të reja në Kosovë në shtator ose tetor
Lideri i Vetëvendosje!, Albin Kurti, ka thënë se partia e tij është e gatshme që të shkojë në zgjedhje të reja. Kurti ka thënë se është ...
image
Mustafa: Pavarësisht nga Kushtetuesja, janë deputetët ata që vendosin
Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se megjithatë janë deputetët ata që vendosin përfundimisht për vendin.“Gjykata mund të marrë çdo vendim, mirëpo deputetët janë ...
image
Haradinaj: Lajmi për aktakuzë ndaj meje i sponsorizuar nga Thaçi
Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar pas lajmit se ndaj tij mund të ngrihet aktakuzë për krime lufte.Ai konsideron që ...
image
Studentët e Luginës të pakënaqur me kushtet që ofron Universiteti Publik i Gjilanit
Studentët e Luginës së Preshevës janë të pakënaqur me kushtet dhe ofertën e Universitetit Publik të Gjilanit. Edhe pse Qeveria e Kosovës kishte premtuar kushte ...
image
Megjithatë nuk nis ndërtimi i autostradës “Arbën Xhaferi”
Makineritë e kompanisë “Bechtel&Enka” ende nuk janë ndezur, për të nisur punimet për ndërtimin e autostradës Prishtinë – Hani i Elezit, raporton KTV.Megjithëse ishte thënë ...
image
Betejë e re mes treshes dhe PDK-së
Isa Mustafa dhe koalicioni LDK, AAK dhe Nisma kanë respektuar shumë shpejt masën e përkohshme të Gjykatës Kushtetuese për pezullimin e postit të kryetarit të ...
image
Kandidati për Presidencë të Bosnjës mohon lidhjet me Naser Kelmendin
Ish-ministri i Sigurisë i Bosnjë-Hercegovinës, Fahrudin Radonçiq, ka mohuar se është pjesë e “organizatës kriminale të Naser Kelmendit” për kryerjen e të paktën një vrasjeje ...
Next