advertisement
Fillimi | Lifestyle | 5200 euro për gardërobën e Kryeministrisë
  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst

5200 euro për gardërobën e Kryeministrisë

5200 euro për gardërobën e Kryeministrisë

Për t’u dukur bukur para kamerave televizive dhe në takimet me zyrtarë ndërkombëtarë e vendorë, kryeministria është kujdesur t’ia bëjë zgjidhjen për garderobën stafit të vet.

Për t’i furnizuar me garderobë 8- 10 persona, kryesisht truproja dhe shoferë të kryeministrit, është lidhur kontratë me butikun “London Fashion” në Prishtinë, shkruan gazeta "Zeri".

Sipas gazetës, kontrata e nënshkruar në fund të muajit qershor të këtij viti kap vlerën prej rreth 5200 eurosh, përderisa procedura e kontratës është zgjedhur me kuotim çmimesh.

Në këtë butik që furnizohet stafi i kryeministrisë, çmimi i kompleteve sillet prej 110-150 euro, mirëpo aty nuk blen gardërobë kryeministri Hashim Thaçi e as zëvendësit e tij.

Fahri Sylejmani, pronar i këtij butiku, thotë për “Zërin” se gardëroba me të cilën furnizohet stafi i kryeministrisë nuk është shumë e shtrenjtë, prandaj është përzgjedhur që ta furnizojë kryeministrinë.

“Edhe me gardërobën më të lirë ata duken mirë. Është shumë me rëndësi të duken mirë, sepse ata e prezantojnë Kosovën, në takimet që i zhvillojnë me kryeministrin jashtë vendit”, shprehet Sylejmani.

Sipas tij, me gardërobë te butiku i tij furnizohen 8-10 veta, kryesisht shoferët dhe rojet e kryeministrit, ndërsa çmimi i kompleteve sillet prej 110 deri në 150 euro. Pavarësisht se emri i butikut është “London”, Sylejmani thotë se me gardërobë furnizohet nga Qipro, Turqia, e jo nga Anglia.

“Më herët kam blerë mall në Angli, mirëpo tash nuk kam mundësi, sepse janë shumë të shtrenjta. Unë furnizohem kryesisht me gardëroba nga Qipro, Turqia etj”, sqaron ai. Sylejmani pohon se pavarësisht se çmimet nuk janë shumë të larta, gardëroba të cilën ua shet stafit kryeministror është shumë cilësore dhe për këtë shkak e ka zgjedhur butikun “London Fashion”. “Mallin që e shes është me çmime të tregut dhe shumë kualitativ”, potencon ai.

Përkundër deklaratave të pronarit të butikut “London Fashion” se gardëroba që e furnizon stafin e kryeministrisë është cilësore dhe e lirë, kryeministri, zëvendëskryeministrat dhe ministrat furnizohen në butiqet më të shtrenjta, të cilët shesin gardërobë të markave të njohura botërore.

Sipas kontratës së nënshkruar nga kryeministria për furnizim me gardërobë, numri i tenderëve të pranuar ka qenë 3, kurse vlera më e lartë ka qenë 5935 euro.

 

 

Vlerëso tekstin
5.00

Subscribe to comments feed Komente (1 publikuar):

reali në 02/09/2011 17:29:45
avatar
ooo milet po per cka marrin rroge ata te punsuar atje dhe sa pare i marrin si ndermjetesues te tenderave te shumte, dhe tani edhe garderoben me ua ble prej pareve te popullit qe me mija familje skan buke me ngrene,,,,a kjo koka kone liria e pavarsia a? zoti na ndihmofte se
Thumbs Up Thumbs Down
53
total: 1 | Treguar: 1 - 1

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

Tjera nga Lifestyle
Previous
image
Këshillat e duhura për forma të mira fizike
Vrapimi është një fenomen i cili na ndihmon për të pasur një trup në formë. Ka shumë persona të cilët janë të pasionuar pas vrapit ...
image
Të dielën akrepat e orës zhvendosen 60 min përpara
E diela e fundit e marsit shënon ndërrimin e akrepave të orës dhe zhvendosjen e tyre një orë përpara. Ky ndryshim i orës do të ...
image
Tim Kuk udhëheq listën e 50 liderave të 2015
Drejtori i Përgjithshëm i Kompanisë Aple kryeson listën me 50 emrat e liderave më të suksesshëm të 2015, një klasifikim ky i revistës ...
image
Dobitë shëndetësore të vajit të peshkut
Vaji i peshkut është i njohur si zvogëlues stresi, ndihmues në kthimin e vigjilencës tek të moshuarit dhe përmirësimin e mirëqenies në përgjithësi. Vaji i peshkut ...
image
Gjumi, të flesh shumë, më e rrezikshme se të flesh pak
Gjumi është thelbësor për t’u ripërtërirë dhe për të nisur ditën me sa më shumë energji. Shumë prej nesh ankohen se nuk flenë dot shumë, ...
image
Lëngu që largon aromën e keqe nga goja dhe aromën e djersitjes
Marrë parasysh se konsumojmë ushqime të papërpunuara dhe nuk kemi kohë të merremi me veten tonë, shpeshherë ndodh që pasojat t’i “ndjejmë”. Prandaj, ...
image
12-vjeçarja tentoi ta vriste dy herë nënën e saj: Arsyeja? As që mund ta paramendoni
Teknologjia është bërë për fëmijët e sotëm një fiksim, për të cilën mund të bëjnë edhe gjëra të çmendura. Një 12-vjeçare nga Kolorado ndodhet në burg, ...
image
Hunda jonë mund t’i nuhasë rreth një trilion aroma të ndryshme
“Njerëzve u është futur në kokë ideja që njerëzit janë të dobët në detektimin e aromave”, thotë studiuesi Leslie Vosshall. “Pra, këto rezultate ...
image
Lojtari i wrestling vdes në ring (Video)
Pedro Aguayo Ramirez, i njohur edhe si Hijo del Perro Aguayo (Biri i Qenit Aguayo), ngeli i varur në litar pas një goditjeje të fortë ...
image
Burger King vë në treg parfum me aromë...burgeri
Për adhuruesit e hamburgerëve, të cilët nuk ngopen dot me të, Burger King ka një ofertë: një parfum me aromë hamburgeri. Burger King ka thënë të ...
image
Shqiptari kapë pamje spektakulare të eklipsit në Mauritani (FOTO)
Një fotograf, Agron Dragaj, ka kapur pamje spektakulare të eklipsit diellor në Mauritani, një shtet në kontinentin e Afrikës Veriore. “Stages of partial eclipse ...
image
Rita Ora me nje stil mahnitës
Këngëtarja me prejardhje nga Prishtina, Rita Ora, është bërë pjesë e ceremonisë festive me rastin e 100 vjetorit të pijes së gazuar, Coca-Cola. Super ylli ...
image
Ushqimi më i mirë për eshtra të shëndetshëm
Kalciumi, i cili është i domosdoshëm për eshtrat, është më së shumti i pranishëm në produktet e qumështit. Por nëse nuk i doni ose duroni, ...
image
Pas 400 vjetëve gjendet varri i Miguel de Servantesit
Edhe pse fillimisht kanë ekzistuar shënimet mbi lokacionin e varrit të tij, shënimet janë zhdukur në momentin kur janë zhvarrosur eshtrat e tij. Tani, pas ...
image
PAPA KUNDËR BIBLËS: Françesku haptas mohon të vërtetat e biblike!
Teoria e evolucionit dhe Shpërthimit të Madh janë të vërteta, ndërsa Zoti nuk është “magjistar me shkop magjik”-ka deklaruar Papa Françesku. Edhe pse është shumë ...
Next