Lotët e Fetahut nga Tetova: Ja çka shkruan humanisti Labinot Tahiri

0
69

Djaloshi 10 vjeçar, Fetah Muharemi nga Tetova me gjendjen e tij të mjerueshme dhe me kushtet jashtëzakonisht mizore, preku zemrat e mijëra shqiptarëve mbarë trojeve shqiptare.

Falë humanitetit dhe bamirësisë së shqiptarëve, familja Muharemi më në fund gëzon banesë të re, njofton Tetovasot. Për rastin e Fetahut ka shkruar edhe humanisti dhe këngëtari i mirënjohur Labinot Tahiri, i cili ka theksuar se ai personalisht do t’i bëjë vizitë familjes dhe Fetahut të vogël në banesën e re.

Postimi i plotë i Labit:

I lumtur jam!

Edhe nje permbushje e misionit pēr femijun që qante me lot!

Ky femiju qe qante dhe i cili ishte pa shtëpi, me të degjur lajmin dhe publikimin nē faqet tona e në portalet tona, dhe duke e inicuar mesazhin tim se do ta bëjmë me shtepi, ja qe ndodhi e verteta!

Djaloshi është bërë me banesë fal apelit dhe fal zemrave shqiptare të cilët jemi gjithë andej.

Humanisti Halil Kastrati e ka siguruar banesen për këtë djal. Hallallë ua befte Zoti. Pra kam thene se nuk jam vetem unë humanist, jane te gjithe shqiptarët.

Mos u ndalni kurrë kështu mbahet Kombi jonë.

Unë do të shkoj që ta vizitoj bukuroshin edhe pse është bëre me banesë.

Tani mund te flej gjume i qetë nga kjo zgjidhje per kete femije që është berë.

Kjooo është kauza ime, qellimi im që të bëjjmë mobilizimin për gjakun tonë, për femijet tanë, për gjithqka të mire që ka të bej me kombin tonë.

Urimeeeeeeeeeeee Fetah! Loti tu ndal, tani ty e plot te tjerve ua shtofte Zoti lumturine!

Te do Xhaxhi Lab.

Faleminderit Shqiptarë

Farizaj Kosove e Shqipërisē

Comments

comments