“Luga e të pasmeve”, sfida me birra e bikini që po çmend rrjetin (Video)

0

Rrjeti po “çmendet” nga një lojë e rë që është bërë trend këtë fillim pranvere në plazhet amerikane, me djemtë dhe vajzat e kampueseve universitare që filmojnë njëri-tjetrin teksa pinë birrë dhe pije të tjera nga të pasmet e vajzave.

Kjo lojë që tregon shthurjen e të rinjve përtej oqeanit është cilësuar si tepër e “çuditshme” dhe mund të jetë vetëm tendenca më e pabesueshme e pranverës.

Loja që zhvillohet në plazh quhet “Luga e të pasmeve” dhe është një sfidë e egër mes të rinjsh, me birrë që derdhet pa pushim nga bikinit.

Ata që pranojnë me guxim të luajnë – normalisht djem – duhet të shtrihen nën të pasmet e një vajze që shtrihet mbi fytyrën e tyre.

Dikush pastaj derdh në gojën e personit që është shtrirë poshtë pije alkoolike. Fituesi, është i pari që ka pirë të gjitha pijet që derdhen nga të pasmet e vajzave. /GazetaShqip/