advertisement
Fillimi | Maqedoni | Rufi Osmani vlerëson kontributin e Lazim Destanit për 100 vjetorin
  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst

Rufi Osmani vlerëson kontributin e Lazim Destanit për 100 vjetorin

Rufi Osmani vlerëson kontributin e Lazim Destanit për 100 vjetorin

Kryetari i RDK-së, Rufi Osmani ka përgëzuar biznesmenin dhe filantropin e njohur shqiptar, presidentin e Kompanisë “Ekolog”, Lazim Destani për kontributin e veçantë në shënimin e 100 vjetorit të shtetit shqiptar.

“Ju përgëzoj për kontributin e veçantë të cilin e dhatë për madhështimin e Jubileut të kombit tonë “100 Vjet Shtet Shqiptar”, duke mundësuar zbulimin e Memorialit ‘Shqiponja’. Monumenti-skulpturë i shqiponjës dykrenore i kalitur në 16 ton çelik, të cilin së bashku e përuruam në Ditën e ngritjes së Flamurit kombëtar në Tiranë (26 nëntor) do të jetë simbol krenarie për gjithë shqiptarët dhe lokacionit ku ai është vendosur, dhe me plot të drejtë ia dhamë emrin ‘Sheshi i Shqiponjës’, deklaroi Rufi Osmani.

Sipas tij, për këtë kontribut të veçantë, biznesmeni Destani meriton respekt dhe urata të përzemërta për të vazhduar me suksese të njëpasnjëshme në fushën e biznesit dhe filantropisë. (INA)

Vlerëso tekstin
3.67

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

Tjera nga Maqedoni
Previous
image
Besimi – Janakievski për fondet IPA
Në prag të raportit të vjeshtës dhe në kuadër të agjendë së BE 2014 të sekretariatit për Çështje Evropiane, zëvendëskryeministri i këtij dikasteri  Fatmir Besimi ...
image
PDSH aktivitete intensive për organizimin e kongresit partiak
PDSH ka bërë të ditur se po vazhdojnë aktivitetet intensive partiake për organizimin e kongresit partiak. “Në emër të këshillit për organizimin e kongresit të ...
image
Fletëarrestë për maqedonasin që vrau mikun e tij kanadez
Autoritete kanadeze kanë lëshuar fletëarrest ndaj një maqedonasi, i cili akuzohet për vrasjen e një kanadezi në Toronto. Vrasësi është 70 vjeçari Boris Paunovski, me shteti ...
image
Rritet numri i policëve të cilët padisin MPB-në
Gjithnjë e më shumë rritet numri i policëve t cilët padisin MPB. Sipas sindikatave të pavarura ata kërkojnë dëmshpërblime për arsye të ndryshme, ...
image
Sindikata: Presione ndaj grevës së paralajmëruar në arsim
Sindikata e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SASHK) sërish ka alarmuar për presione lidhur me grevën e paralajmëruar më 29 shtator. ...
image
Rriten tensionet në Sanxhak
Paralajmërimi i marshimit të çetnikëve rrugëve të Pazarit të Ri, si kundër përgjigje ndaj "Marshimit në Haxhet", kanë ngritur tensionet në Sanxhak. ...
image
Degët e Tetovës dhe Kumanovës propozojnë Thaçin për kryetar të PDSH-së
Disa degë të PDSH-së, përfshirë ato më të mëdha, të Tetovës, Kumanovës, Studeniçanit dhe degë tjera kanë propozuar njëzëri Menduh Thaçin, për kandidat të vetëm ...
image
Ministri Ademi fajëson drejtorët për gjendjen e rëndë të shkollave
Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Abdilaqim Ademi sot ka drejtuar akuza ndaj drejtorëve të shkollave për kushtet e vështira nëpër shkolla. Ai kritikoi ata duke ...
image
DAP mbylli 11 argjendari në Kumanovë
Policia e Kumanovës së bashku me Drejtorinë për të Ardhura Publike dhe Inspektoratin Shtetëror të Tregut (ISHT) të mërkurën kanë realizuar aksion kontrolli në 25 ...
image
Maqedoni, në rritje trafiku me qeniet njerëzore
Trafikimi me qenie njerëzore në Ballkanin Perëndimorë është në rritje e sipër përfshirë edhe shtetet si Maqedonia, Kosova, Shqipëria, Serbia dhe Mali i ...
image
Ahmeti – Jenkins: Londra mbështet procesin evrointegrues të Maqedonisë
Londra mbetet mbështetëse e madhe e procesit integrues të Maqedonisë në NATO dhe Bashkimin Evropian si dhe inkurajon zgjidhje sa më të shpejtë të kontestit ...
image
Komuna e Gostivarit projekte prioritare për zonat malore
Kryetari i Komunës së Gostivarit, Nevzat Bejta bashkë me Udhëheqësin e Sektorit të Urbanizmit, Jeton Salija dhe përgjegjësin e Zyrës së Projekteve, Pajtim Saiti vizituan ...
image
324 ankesa të qytetarëve të Maqedonisë në Strasburg
Në Gjykatën evropiane për të drejtat e njeriut në Strasburg aktualisht janë 324 padi të qytetarëve të Maqedonisë....
image
Kongresi Amerikan shqetësime për çështjen shqiptare në Maqedoni
Në këtë takim të organizuar nga Lidhja Qytetare Shqiptaro-Amerikane janë shprehur shqetësimet për çështjen shqiptare në Maqedoni. (Video)...
image
Thaçi i shprehë shqetësime emisarit të Ban Ki-Moon
Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh Thaçi në selinë e partisë në kuadër të takimeve intensive me përfaqësuesit ndërkombëtarë në vend realizoi takim me ...
Next