advertisement
Fillimi | Maqedoni | Rufi Osmani vlerëson kontributin e Lazim Destanit për 100 vjetorin
  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst

Rufi Osmani vlerëson kontributin e Lazim Destanit për 100 vjetorin

Rufi Osmani vlerëson kontributin e Lazim Destanit për 100 vjetorin

Kryetari i RDK-së, Rufi Osmani ka përgëzuar biznesmenin dhe filantropin e njohur shqiptar, presidentin e Kompanisë “Ekolog”, Lazim Destani për kontributin e veçantë në shënimin e 100 vjetorit të shtetit shqiptar.

“Ju përgëzoj për kontributin e veçantë të cilin e dhatë për madhështimin e Jubileut të kombit tonë “100 Vjet Shtet Shqiptar”, duke mundësuar zbulimin e Memorialit ‘Shqiponja’. Monumenti-skulpturë i shqiponjës dykrenore i kalitur në 16 ton çelik, të cilin së bashku e përuruam në Ditën e ngritjes së Flamurit kombëtar në Tiranë (26 nëntor) do të jetë simbol krenarie për gjithë shqiptarët dhe lokacionit ku ai është vendosur, dhe me plot të drejtë ia dhamë emrin ‘Sheshi i Shqiponjës’, deklaroi Rufi Osmani.

Sipas tij, për këtë kontribut të veçantë, biznesmeni Destani meriton respekt dhe urata të përzemërta për të vazhduar me suksese të njëpasnjëshme në fushën e biznesit dhe filantropisë. (INA)

Vlerëso tekstin
3.67

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

Tjera nga Maqedoni
Previous
image
Ahmeti: Jemi shqiponja që dijmë ku shtegtojmë
Tubimi qendror i radhës i Bashkimit Demokratik për Integrim u zhvillua sonte në Kumanovë. Mijëra shqiptarë të Kumanovës  përcollën shpalosjen e platformës nën emrin “Bashkë ...
image
Thaçi: PDSH do të bëj kthesë për shqiptarët
Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) tubimin e saj mbrëmë e ka mbajtur në Kërçovë, por edhe në zonën e Zhitoshës së Krushevës. Kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ...
image
RDK prezantoi platformën ekonomike pranë OEMVP
RDK ka prezantuar platformën e saj elektorale pranë Odës Ekonomike të Maqedonisë Veriperëndimore (OEMVP). Në këtë takim kanë folur kryetari i kësaj partie Rufi Osmani ...
image
Xhemaili: BDI ka projekte konkrete gjatë mandatit të ardhshëm
Kandidati për deputet i BDI-së, Mirvan Xhemaili në njësinë e dytë zgjedhore në një konferencë sot për mediat theksoi angazhimin e BDI dhe ofertën e ...
image
Protestë e studentëve shqiptarë kundër dhunës në Radishan
Një grup studentësh shqiptarë sot në Shkup protestuan para Gjykatës Themelore në Shkup, kundër dhunës së ushtruar ndaj familjes shqiptare në Radishan të Shkupit. ...
image
Thaçi: Do jem zëvendëskryeministër i vetëm në qeverinë e ardhshme
Kryetari i PDSH-së Menduh Thaçi i shoqëruar nga kandidatët për deputet në njësinë numër 5, ku bartës i listës është z.Zija Jonuzi, sot realizuan një ...
image
Sela akuzon Merkon për keqpërdorime
Kryetari i Komunës së Strugës , Ziadin Sela ka akuzuar ish kryetarin e Komunës së Strugës, Ramiz Merko se i ka shkaktuar një dëm prej ...
image
Halili: Ndërkombëtarët të reagojnë kundër ngulfatjes së demokracisë
Kandidati për deputet i PPD-së, Muhamed Halili ka theksuar se është momenti që bashkësia ndërkombëtare të reagojë për ngulfatjen e demokracisë në Maqedoni. “Ambienti në të ...
image
Bejta: Misioni Ali Ahmeti është që vendi ynë të del nga izolimi
Karvani i vizitave të shtabit komunal zgjedhor të Degës së BDI-së në Gostivar të udhëhequr nga shefi i shtabit Nevzat Bejta, bashkë me kandidatin për ...
image
Ahmeti: Gjitha punët në qeveri janë bërë edhe me miratimin e BDI
BDI mbrëmë tubimin e radhës e mbajti në Resnjë, ku lideri i kësaj partie, Ali Ahmeti shpalosi ofertën dhe sqaroi qëndrimet partiake lidhur me zgjedhjet ...
image
Thaçi: Vetëm PDSH di të kërkojë hisen e shqiptarëve
PDSH-ja mbrëmë mbajti  tubimin e saj  në Studeniçan ku ka kërkuar mbështetje në zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 27 prillit. Thaçi para banorëve të Studeniçanit tha ...
image
Plagoset polici, derisa po pastronte pushkën
Një pjesëtar policie ëshë vetëplagosur me armën e tij nga pakujdesia. Ngjarja ka ndodhur në Çashkë të Velesit. Sipas njoftimit të MPB-së, polici është plagosur, derisa ...
image
RDK e shqetësuar për ngjarjen në Radishan, MPB të jap llogari
Rilindja Demokratike Kombëtare (RDK) ka ndjekur me shqetësim ngjarjet e para pak ditësh në Radishan të Shkupit ku turma rrugaçësh dhe huliganësh kanë provokuar dhe ...
image
16 mijë nënshkrime kundër projektit “Fusha e Lukovës”
Banorët e Dibrës dhe të Mavrovës kanë mbledhur mbi 16 mijë nënshkrime kundër ndërtimit të projektit “Fusha e Lukovës” dhe për mbrojtjen e Parkut Kombëtar ...
image
Vrasja e Smilkovcit akoma pa vendim final gjyqësor
Mediat maqedonase kanë raportuar sot se rastit të Smilkovcit, lidhur me vrasjen e pesëfishtë po i vjen fundi. ...
Next