advertisement
Fillimi | Maqedoni | Komuna e Tetovës pritje për kreun e Asociacionit të komunave të Kosovës
  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst

Komuna e Tetovës pritje për kreun e Asociacionit të komunave të Kosovës

Komuna e Tetovës pritje për kreun e Asociacionit të komunave të Kosovës

Kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi sot në kabinetin e saj priti  delegacionin e përbërë nga kryetarë të komunave të Republikës së Kosovës të udhëhequr nga kryetari i Asociacionit të komunave të Kosovës Naim Ismaili.

Gjatë takimit kryetarja e Tetovës informoi të pranishmit për sfidat me të cilat ballafaqohet qyteti i Tetovës dhe aktivitetet që planifikohen të ndërmerren  në funksion të përshpejtimit të dinamikës së zhvillimit infrastrukturor, ekonomik dhe kulturor të qytetit të Tetovës.

Po ashtu gjatë takimit u bisedua për thellimin e bashkëpunimit në rrafshin kulturor, arsimor dhe ekonomik mes komunave shqiptare dhe shkëmbimin e përvojave dhe praktikave më të mira të udhëheqjes nga autoritetet lokale me qëllim të përparimit të përgjithshëm shoqëror dhe hapjes së mundësive të reja të komunikimit dhe bashkëpunimit mes komunave shqiptare.

Ndërkoh sot u zhvillua edhe aksioni për pastrimin e godinës dhe oborrit të shkollës fillore "Liria" dhe shkollës fillore "Kiril dhe Metodi".

Pas përfundimit të këtij aksioni morën pjesë kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi, punonjësit e komunës, mësuesit dhe nxënësit si dhe të gjithë qytetarët e interesuar për të kontribuar në pastrimin e qytetit të Tetovës. Këto aksione zhvillohen me qëllim të ngritjes së vetëdijes qytetare për rëndësinë e ruajtjes së ambientit të pastër dhe të shëndoshë jetësor i cili është parakusht për ngritjen e cilësisë së jetës për secilin qytetar të Tetovës.(INA)

Vlerëso tekstin
5.00

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

Tjera nga Maqedoni
Previous
image
Maqedonia dhe Mali i Zi shkaktojnë skandal votimesh në Eurovision
Gara e Eurovisionit për vitin 2015 është goditur nga një skandal i votimeve.Votat e Jurisë së Malit të Zi dhe Maqedonisë janë diskualifikuar nga Eurovisioni.Kështu ...
image
Deklarohet Riza Junuzi: Nuk jam fajtor, nuk kam bërë tradhti
Riza Junuzi, i përfolur se ka tradhtuar luftëtarët shqiptarë dy javë më parë në Kumanovë, ka shkruar një reagim në profilin e tij ...
image
Familjarët: Komiteti i KKN-së të zbulojë të vërtetën për të paraburgosurit e grupit të Kumanovës
Komiteti i Kryqit të Kuq Ndërkombëtar (KKN) duhet të zbulojë të vërtetën rreth gjendjes së të paraburgosurëve që gjenden në Burgun e Shutkës. Ky komitet i ...
image
Viti 2001: Video e Mirsad Ndrecaj dhe Beg Rizaj (VIDEO)
Mirsad Ndrecaj – i njohur si NATO e Beg Rizaj, të dy të vrarë në konfliktin Kumanovës, kishin qenë pjesë e luftës në Maqedoni ...
image
Jugonostalgjia në Çarshinë e Shkupit
Në Çarshinë e Shkupit ende mbahet gjallë kujtimi për mareshalin jugosllav. Disa që heqin dorë prej portreteve të tij e disa të tjerë ...
image
Heshtja e ish-komandantëve të UÇK-së në Maqedoni
Pse po hesht kryetari i SHVL të UÇK-së, Fazli Veliu dhe komandantët e BDI-së për bashkëluftëtarët Mirsad Ndrecaj dhe Beg Rizaj. ...
image
Qeveria heshtë për traumat e banorëve të Kumanovës
Qeveria po heshtë për traumat që u janë shkaktuar banorëve të Lagjes së Trimave në Kumanovë dhe lagjes përreth nga ngjarjet e terrorit të 9 ...
image
Leskaj: Ngjarja në Kumanovë, e rrezikshme, të zbatohen të drejtat e shqiptarëve
Këto marrëdhënie mbeten delikate përsa kohë Marrëveshja e Ohrit zbatohet pjesërisht....
image
Protesta kundër kreut të BFIM-së
Anëtarët e Muftinisë së Shkupit ka reaguar sërish lidhur me shkeljet që po bëhen nga kreu  i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni,  Sulejman Rexhepi. Ata ...
image
SPECIALE: Banorët e traumatizuar në Kumanovë, thirrje për ndihmë
Banorët e Lagjes së Trimave në Kumanovë janë të traumatizuar. Kjo gjendje është reale dhe prekëse. ...
image
Veseli: Hetim ndërkombëtar për Kumanovën, po tentohet të paraqitet Kosova si destabilizuese
I ftuar në Ora News për një intervistë televizive, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është pritur fillimisht nga drejtuesit e Radio Televizionit. Në një ...
image
Shteti nuk ka të drejtë të ekzekutojë të arrestuar
Sa më tepër ditë kalojnë nga rasti Kumanovës aq më shumë hapen dilemat mbi rolin e organeve kompetente dhe politikës së qeverisë aktuale. Eksperti ...
image
Veljanovski: Shkatërruam grupin që destabilizonte vendin
Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Trajko Veljanovski,  ka zgjedhur Tiranën dhe konferencen e nivelit të larte të proçesit bashkëpunimit të Europës Juglindore, për ta konsideruar ...
image
Komuna e Gostivarit do investoje 700 mijë euro në dy rrugë të Malësisë
Brenda disa ditëve komuna e Gostivarit do filloje me realizimin e disa prej projekteve më të mëdha në Malësinë e Gostivarit, të realizuara në dekadat ...
image
Babai i Riza Junuzit: Djali im nuk ka gisht për tradhëti nër rastin e Kumanovës
Portale të ndryshme dhe nga profile të rrjeteve sociale janë drejtuar akuza për tradhëti ndaj individëve të ndryshëm për rastin e Kumanovës.  Po nga këto profile, ...
Next