advertisement
Fillimi | Maqedoni | Komuna e Tetovës pritje për kreun e Asociacionit të komunave të Kosovës
  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst

Komuna e Tetovës pritje për kreun e Asociacionit të komunave të Kosovës

Komuna e Tetovës pritje për kreun e Asociacionit të komunave të Kosovës

Kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi sot në kabinetin e saj priti  delegacionin e përbërë nga kryetarë të komunave të Republikës së Kosovës të udhëhequr nga kryetari i Asociacionit të komunave të Kosovës Naim Ismaili.

Gjatë takimit kryetarja e Tetovës informoi të pranishmit për sfidat me të cilat ballafaqohet qyteti i Tetovës dhe aktivitetet që planifikohen të ndërmerren  në funksion të përshpejtimit të dinamikës së zhvillimit infrastrukturor, ekonomik dhe kulturor të qytetit të Tetovës.

Po ashtu gjatë takimit u bisedua për thellimin e bashkëpunimit në rrafshin kulturor, arsimor dhe ekonomik mes komunave shqiptare dhe shkëmbimin e përvojave dhe praktikave më të mira të udhëheqjes nga autoritetet lokale me qëllim të përparimit të përgjithshëm shoqëror dhe hapjes së mundësive të reja të komunikimit dhe bashkëpunimit mes komunave shqiptare.

Ndërkoh sot u zhvillua edhe aksioni për pastrimin e godinës dhe oborrit të shkollës fillore "Liria" dhe shkollës fillore "Kiril dhe Metodi".

Pas përfundimit të këtij aksioni morën pjesë kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi, punonjësit e komunës, mësuesit dhe nxënësit si dhe të gjithë qytetarët e interesuar për të kontribuar në pastrimin e qytetit të Tetovës. Këto aksione zhvillohen me qëllim të ngritjes së vetëdijes qytetare për rëndësinë e ruajtjes së ambientit të pastër dhe të shëndoshë jetësor i cili është parakusht për ngritjen e cilësisë së jetës për secilin qytetar të Tetovës.(INA)

Vlerëso tekstin
5.00

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

Tjera nga Maqedoni
Previous
image
Ndrecaj: Prapa sulmit në Gushincë qëndrojnë djemtë që nisën luftën e 2001
Mirsad Ndrecaj, i njohur si Komandant NATO ka njoftuar nëpërmes një shkrimi të tij në Facebook se prapa sulmit në Gushincë qëndrojnë djemtë që nisën ...
image
Nis bashkëpunimi nëmes RDK-së dhe Lëvizjes për Reforma në PDSH
Sot është zhvilluar takimi i parë i punës mes kryetarit të të RDK-së Vesel Memedi dhe kryetarit të PDSH-së së Reformuar z. Ziadin Sela. ...
image
Gazetari i INA-s në Manastir sulmohet dhe pengohet të kryejë detyrën
Gazetari i agjencisë së lajmeve INA në Manastir, Fërgim Demiri mbrëmë është maltretuar dhe është penguar të kryejë detyrën e gazetarit, duke mos u lejuar ...
image
Aksident në Gradec të Gostivarit, 15 vjeçarja humb jetën
Në një aksident të rëndë që ndodhi dje në Gradec të Gostivarit ka humbur jetën një vajzë 15 vjeçe, ndërsa katër të tjerë rezultojnë të ...
image
Dështon referendumi për ndryshimin e pamjes së QTQ-së në Shkup
Në Shkup dje ka rezultuar i pasuksesshëm Referendumi për ruajtjen e fasadës së Qendrës Tregtare të Qytetit (QTQ). Komuna Qendër që udhëhiqet nga opozita organizoi një ...
image
Rrëfimi i një banori të Malinës për aksionin policor (Video)
Një banorë i fshatit Malinë të Karadakut të Shkupit përmes një deklarate ekskluzive ka shpjeguar situatën në këtë rajon. ...
image
Ali Ahmeti sot për vizitë në Prishtinë
Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti sot do të realizojë vizitë zyrtare në Prishtinë me ftesë të zëvendëskryeministrit të parë dhe Ministrit të Jashtëm të Republikës ...
image
Murat Jashari parashtron shumë pyetje për situatën aktuale
Përmes një letre dërguar mediave dhe liderit të BDI-së Ali Ahmetit, Murat Jashari, vëllai i komandantit të rënë të UÇK-së, Ismet Jasharit - Komandat Kumanova ...
image
Komandat “Hoxha” porosi për Mijallkovin, Gruevskin dhe Gordanën
Xhezair Shaqiri, i njohur si komandat Hoxha gjatë luftës së vitit 2001 sot ka dërguar një porosi në adrësë të kryeministrit Nikolla Gruevski, Shasho Mijallkovit dhe Goradana Jankullovskës. ...
image
Lëvizja për Reforma e PDSH-së: Të tërhiqen forcat policore nga Goshinca dhe Malina
Lëvizja për Reforma e PDSH-së përmes një komunikate ka theksuar se del në mbrojtje të çdo banori shqiptar dhe kërkon  të tërhiqen forcat policore që ...
image
Shkup, në komunën Qendër po zhvillohet referendumi për pamjen e QTQ-së
Në Komunën e Qendrës sot po zhvillohet referendum në të cilin banorët do të përgjigjen pyetjes “nëse duan ta ruajnë pamjen autentike të fasadës së ...
image
Nuri Seferi: "Pash Besën e Shqiptarit vetëdijësohuni e behuni një herë bashkë"
Boksieri i mirënjohur shqiptar Nuri Seferi përmes një thirrje në rrjetet sociale ka bërë thirrje që të mos lëkundet krenaria shqiptare dhe njëherë e përgjithmonë ...
image
SHSHA: Qeveria e Shkupit të ndalojë skenaret kundër shqiptarëve
Shoqata Shqiptar - Amerikane në Çikago me indijatë po i përcjell ngjarjet politike dhe orët e kurdisura të regjimit sllavomaqedonas në Shkup që kanë të ...
image
“Pse MPB fsheh faktin se në Goshincë u vodhën një sasi e madhe e armëve?”
Kryetari i partisë “Dinjiteti” dhe gjenerali Stojançe Angellov deklaroi dje për mediat në Shkup se ka pasur vjedhje të një sasie të madhe armësh gjatë ...
Next