advertisement
Fillimi | Maqedoni | Parlamenti i emëroi zëvendës-ministrat
  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst

Parlamenti i emëroi zëvendës-ministrat

Parlamenti  i emëroi zëvendës-ministrat

Parlamenti i Maqedonisë në vazhdimin e seancës parlamentare për kompletimin e përbërjes së re qeveritare me 66 vota "për", 36 "kundër" dhe as një "të përmbajtur" i zgjodhi zëvendës-ministrat në Qeveri.

Zëvendës-ministër i Punëve të Brendshme është Xhelal Bajrami, e Drejtësisë Biljana Brishkoska-Boshkoski, e Ekonomisë Katerina Kosteska, i Shëndetësisë Jovica Andonovski, i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së ujërave Zoran Konjanovski, i Arsimit dhe Shkencës Safet Neziri, i Punës dhe Politikës Sociale Ibrahim Ibrahimi, i Vetëqeverisjes Lokale Sasho Llazarovski, i Transportit dhe Lidhjeve Tahir Hani, ndërsa i Mjedis jetësor dhe Planifikimit hapësinor Stevo Temelkovski.

Në funksionet e zëvendës-ministrave të Mbrojtjes, Punëve të Jashtme, Kulturës, Financave dhe Shoqërisë informative mbeten Emil Dimitriev, Zoran Petrov, Dragan Nedeljoviq, Nedim Ramizi dhe Marta Arsovska-Tomovska. (INA)

 

Vlerëso tekstin
3.00

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

Tjera nga Maqedoni
Previous
image
Ahmeti: BDI është aty kur duhet guxim dhe rebelizëm për të drejtat e shqiptarëve
Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti deklaroi të martën në tubimin në Hasanbeg të Shkupit se BDI është gjithmonë në vendin e duhur, kur duhet guxim ...
image
Pendarovski: Të dyfishojmë votat më 27 prill
Kandidati për presidenti i LSDM, Stevo Pendarovski deklaroi se më 27 prill qytetarët duhet të japin votën dhe të dyfishojnë numrin e fituar të votave ...
image
Gruevski: Ne kemi vepra dhe rezultate
Kryetari i VMRO-DPMNE, Nikola Gruevski deklaroi të martën në mbrëmje nga Krusheva se populli më 13 prill tregoi se ka dallim midis kandidatit tonë për ...
image
Asnjë ankesë për parregullësi për zgjedhjet presidenciale të 13 prillit
Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve (KSHZ) bëri të ditur se nuk ka pranuar asnjë ankesë lidhur me parregullësi për votimet e së dielës për zgjedhjet presidenciale ...
image
Zaev:Gruevski kishte pranuar 1,5 milionë euro nga biznesmeni serb
Lideri i Lidhjes Social Demokrate Maqedonase (LSDM), Zoran Zaev deklaroi se biznesmeni serb Jovica Stefanovic, i njohur si Nini i ka dhënë kryeministrit Nikola Gruevski ...
image
PDSH reagon kundër Alsat – M, në manifestimin e Kukësit ishte Fejzullahu
Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) sot përmes në reagimi drejtuar televizionit Alsat – M, ka theksuar se ky television nuk ka të ndalur shpifjet kundër PDSH-së. ...
image
Diskriminohet Bashkësia Islame, favorizohet KOM
Në vazhdën e takimeve parazgjedhore të RDK-së në rajonin e komunës së Tetovës u prezentua platforma zgjedhore e RDK-së. Para të pranishmive kandidatit për deputet Izet ...
image
Nuk ndalen duke kërkuar 62 deputetë, qeveri ‘pa’shqiptarët
VMRO-DPMNE nuk ndalon thirrjet për përkrahje masive të maqedonasve për të fituar shumicën e deputetëve për qeverisje pa rolin e shqiptarëve. ...
image
Takimi Gruevski – Thaçi për zgjedhjet e 27 prillit
Në Shkup sot është zhvilluar takimi midis liderit të VMRO-DPMNE, Nikolla Gruevski dhe liderit të PDSH-së, Menduh Thaçi....
image
Në pranga nëpunësi shtetëror për 200 euro mito
MPB ka dhënë detaje mbi arrestimin e sotshëm të zyrtarit shtetëror të Agjencisë për mbështetje të bujqësisë. Siç bëhet e ditur, u arresuta 34 vjeçari ...
image
Opozita maqedonase jo bojkotit
LSDM sot bëri të ditur se në mënyrë absolute është kundër bojkotit të raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale.  Reagimi i kësaj force politike vjen pas ...
image
Ahmeti: Ne jemi në këtë shtet, por duhet pranuar se jetojmë në dy shoqëri të ndara
BDI tubimin e së martës e ka mbajtur në Zhelinë. Kreu i kësaj partie, Ali Ahmeti si bartës liste në njësinë 6 theksoi se ndihet ...
image
Thaçi: Më 27 prill do të ketë rezultat fitoreje për PDSH-në
PDSH tubimin e së martës e mbajti në Sllatinë të Tearcës ku lideri i kësaj partie ftoi shqiptarët që masivisht të dalin dhe ti japin ...
image
RDK: Pushteti po diskriminon sistematikisht vendbanimet shqiptare
Në vazhdën e takimeve parazgjedhore të RDK-së në rajonin e komunës së Bogovinës u prezentua platforma zgjedhore nëpërmjet një analize krahasimore të deklaratave manipulative të ...
image
Mbi 23 mijë vota të pavlefshme, shprehje e pakënaqësisë
Në zgjedhjet presidenciale të së dielës u regjistruan 23.428 vota të pavlefshme, përmes së cilave qytetarët shprehën pakënaqësinë e tyre. ...
Next