advertisement
Fillimi | Maqedoni | Parlamenti i emëroi zëvendës-ministrat
  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst

Parlamenti i emëroi zëvendës-ministrat

Parlamenti  i emëroi zëvendës-ministrat

Parlamenti i Maqedonisë në vazhdimin e seancës parlamentare për kompletimin e përbërjes së re qeveritare me 66 vota "për", 36 "kundër" dhe as një "të përmbajtur" i zgjodhi zëvendës-ministrat në Qeveri.

Zëvendës-ministër i Punëve të Brendshme është Xhelal Bajrami, e Drejtësisë Biljana Brishkoska-Boshkoski, e Ekonomisë Katerina Kosteska, i Shëndetësisë Jovica Andonovski, i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së ujërave Zoran Konjanovski, i Arsimit dhe Shkencës Safet Neziri, i Punës dhe Politikës Sociale Ibrahim Ibrahimi, i Vetëqeverisjes Lokale Sasho Llazarovski, i Transportit dhe Lidhjeve Tahir Hani, ndërsa i Mjedis jetësor dhe Planifikimit hapësinor Stevo Temelkovski.

Në funksionet e zëvendës-ministrave të Mbrojtjes, Punëve të Jashtme, Kulturës, Financave dhe Shoqërisë informative mbeten Emil Dimitriev, Zoran Petrov, Dragan Nedeljoviq, Nedim Ramizi dhe Marta Arsovska-Tomovska. (INA)

 

Vlerëso tekstin
3.00

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

Tjera nga Maqedoni
Previous
image
Berlini po vëzhgon zhvillimet në Maqedoni
Ambasadorja gjermane në Shkup, Kristine Althauze, në një intervistë për Radio Evropa e Lirë e cila do të emetohet të dielën, theksoi se së bashku ...
image
BDI nesër mban Kongresin tematik
Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) nesër dhe pasnesër në Shkup do të mbajë kongres tematik, në të cilin në katër sesione mes tjerash do ...
image
Dy vite nga vdekja e Mlladenovit, a do të zbardhin “bombat” të vërtetën?
Janë mbushur dy vite nga vdekja tragjike e kryeredaktorit të revistës “Fokus”, Nikolla Mlladenov, njërës prej figurave më të rëndësishme në historinë e re të ...
image
Janakievski përgjigjet për bisedat e përgjuara për skandalin me autostradat
Ministri i transportit dhe lidjeve Mile Janakievski në lidhje me bisedat e publikuara dje nga Zoran Zaev ku bën marrëveshje me Nikolla Gruevskin për provizion ...
image
Me asnjë dokument nuk mund ta vërtetosh se je shqiptar në Maqedoni !?
Në asnjë nga dokumentet personale dhe shtetërore të Maqedonisë, nuk ka një rubrikë në të cilën shkruhet kombësia e qytetarit. Një gjë e tillë në ...
image
Maleski: Mossuksesi negociatave në Bruksel mund të ndikojë që konflikti të zgjerohet edhe në anën shqiptare
Në lidhje me negociatat e LSDM dhe VMRO-DPMNE-së është prononcuar edhe Denko Maleski, ish profesor universitar. Ai ka thënë se mossuksesi i këtyre negociatave mund ...
image
Negociata me dyer të mbyllura në Bruksel
Treshja e deputetëve të Parlamentit Evropian konfirmoi sot përmes një komunikate fillimin e negociatave për tejkalimin e krizës politike në Maqedoni. ...
image
Task Forca Speciale e BE-së do të hetojë në Maqedoni
Task Forca Hetimore Speciale (SITF) Bashkimit Evropian do të hetojë aferën e përgjimeve dhe aferën “Puç” në Maqedoni. ...
image
LSDM e vendosur për Qeverinë kalimtare për zgjidhjen e krizës
LSDM në mbledhjen e mbrëmshme të këshillit qendror ka vendosur se zgjidhja e vetme për krizën e thellë politike është Qeveria kalimtare.  “Projekti ‘E vërteta për ...
image
Avokati i Popullit alarmon diskriminimin dhe përkeqësimin e të drejtave të njeriut në Maqedoni
Institucioni i Avokatit të Popullit në Maqedoni, ka prezantuar raportin vjetor të këtij instituconi, për të prezantuar konkludimin se në shumë segmente të shoqërisë, shënohet ...
image
Fazliu: Mediat që janë pjellë e UDB-së po njollosin figurat kombëtare shqiptare
Deputeti i PDSH-së, Bekim Fazliu sot në seancën e Parlamentit ka theksuar se partia e tyre po përballet me skenare antishqiptare, sidomos nga qarqe dhe ...
image
Konfiskohet 2 kg drogë heroinë në vendkalimin Maqedoni - Greqi
Autoritetet kufitare të Maqedonisë kanë zbuluar  dy kilogramë heroinë  në një autobusë me targa turke që kishte si destinacion Turqinë. Poseduesit e drogës dyshohen shtetasit e ...
image
Netpress: Zaev përmes “Besës” dhe Angellovit përgatit skenar për Maqedoninë!?
Lideri i LSDM-së Zoran Zaev i përgatit skenar të zi Maqedonisë, shkruan “Netpres” nga burime pranë shërbimeve të sigurisë dhe burimeve nga LSDM. Burime partiake nga ...
image
Të hënën nisin negociatat midis VMRO dhe LSDM në Bruksel
Në Bruksel të hënën pritet të fillojnë negociatat midis dy partive kryesore VMRO-DPMNE dhe LSDM për nxjerrjen e vendit nga kriza politike. ...
image
Spahiu: Partitë shqiptare nuk dëgjuan Perëndimin, tani bartin pasojat
Analisti i njohur Nexhmedin Spahiu thotë për INA se partitë shqiptare në Maqedoni kanë përjashtuar vetveten nga negociatat që do të zhvillohen në Bruksel. ...
Next