Fillimi | Maqedoni

Maqedoni

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 13411 | Treguar: 1 - 10
image

Vritet edhe një shqiptar nga Shkupi në Siri

Një tjetër shqiptar nga Shkupi është vrarë në Siri. Lajmi i bërë publik nga “TetovaSot” informon se bëhet fjalë për 23-vjeçarin me inicialet
më shumë

67 vjeçarja pa shtetësi, e rrezikshme për Maqedoninë

image
Lokja 67-vjeçare, Bejnaze Ahmeti edhe pse jeton në Maqedoni me vite të tëra, akoma nuk e ka marrë shtetësinë e Maqedonisë. Një nga arsyetimet më interesante ...
me teper

Pranohen 50 inspektorë policie, vetëm 2 shqiptarë

image
Ministria e Brendshme ka pranuar 50 inspektorë policie, prej të cilëve vetëm 2 janë shqiptarë. Kjo përbërje nënkupton se shqiptarët nuk i kalojnë ...
me teper

Shqiponja dykrenare në vend të mbishkrimit "Makedonija" në Poroj

image
Në sallën sportive në Poroj të Tetovës është shlyer mbishkrimi “Makedonija” dhe në vend të saj qëndron flamuri kombëtar me shqiponjën dykrenare. Projekti i sallës ishte ...
me teper

Kryetari i ASHASH, prof. dr. Skender Kodra ligjeratë në USHT dhe pritje nga komuna e Tetovës

image
Kryetari i Akademisë Shqiptare-Amerikane të Shkencave, Prof. dr. Skender Kodra, qëndroi për vizitë pune në Universitetit Shtetëror të Tetovës. Prof. dr. Skender Kodra realizoi një takim ...
me teper

Edhe gjashtë vite burg për Agim Krasniqin

image
Sipas televizionit Telma, ish-komandanti i UÇK-së, Agim Krasniqi nga Kondova e Shkupit sot u dënua edhe me gjashtë vite burg me akuzën se po përgadiste  ...
me teper

Ahmeti me zyrtarin amerikan për marrëdhëniet brenda koalicionit dhe M.O

image
Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti sot në ambasadën e SHBA-ve në Shkup ka takuar Drejtorin për çështje të Evropës Juglindore pranë ...
me teper

16 milionë euro për rikonstruimin dhe rregullimin e Qeverisë

image
Qeveria e Maqedonisë do të harxhoj mbi 16 milionë euro për objektin e meremetuar qeveritar me stil barok....
me teper

Kapet autori i vrasjes mizore të çiftit të moshuar

image
Arjan Dishi, shtetasi shqiptar nga Peshkopia dyshohet si vrasësi i çiftit të moshuar në shtator të vitit 2012 në Sërbicë të Kërçovës. ...
me teper

Tetovë, një person godet me veturë ish gruan e tij

image
Policia e Tetovës njofton se personi A.J nga fshati Raotincë e Tetovës, godet  me veturë ish  bashkëshorten e tij. Gjatë këtij tentimi ai ...
me teper