Fillimi | Maqedoni

Maqedoni

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 12929 | Treguar: 1 - 10
image

Pesë të plagosur në Saraj, përplasje mes aktivistëve rivalë të BDI

Pesë veta, aktivistë të BDI janë plagosur në një incident që ka shpërthyer mbrëmë midis dy taboreve kundërshtare të kësaj partie në Saraj të Shkupit. MPB
më shumë

Rast pedofilie në Dibër

image
Në Dibër u regjistrua një rast pedofilie, kur një vajzë 14 vjeçare ka qenë pre e abuzimit nga një i moshuar. Rasti në polici është paraqitur ...
me teper

Sot moti i ftohtë me reshje shiu, në viset malore me reshje bore

image
Në Maqedoni sot do të mbaj mot i ftohtë me reshje të shiut dhe të borës në pjesët e larta malore. Në pjesët lindore dhe juglindore ...
me teper

Në Gostivar grabiten stoli ari me vlerë prej rreth 70 mijë eurove

image
Stoli ari me vlerë prej rreth 70 mijë eurove janë grabitur nga një shtëpi në fshatin Banjicë e Poshtme të Gostivarit. Sipas deklaratës së të dëmtuarit, ...
me teper

Hiqet ndalesa, normalizohet lëvizja në aksin Gostivar - Strazhë - Mavrovë

image
Ndërmarrja e rrugëve të Maqedonisë ka pezulluar ndalesën që ishte vendosur rreth orës 12 për kalimin e mjeteve të rënda transportuese në aksin rrugor Gostivar ...
me teper

Nga viti i ardhshëm nuk do të nevojiten librezat e shëndetësisë

image
Librezat e shëndetësisë nga viti i ardhshëm do të hiqen nga përdorimi dhe se pacientët nuk janë të obliguar që ti kenë me vete gjatë ...
me teper

PPD kritika për gjendjen e rëndë në arsimin shqip

image
Partia për Prosperitet Demokratik sot përmes një konference ka shprehur kritika ndaj Ministrisë së arsimit. "PPD pasi analizoi, problemet e shumta të shkaktuara nga vetë Ministria ...
me teper

Euobserver: Brukseli paralajmëron Shkupin për gazsjellësin rus

image
Maqedonia është vendi i fundit që Brukseli i ka drejtuar paralajmërim se përfshirja e saj në projektin e gazit rus do të ketë pasoja në planin e integrimit në BE. ...
me teper

Gruevski në raport tek Fyle dhe Danielson

image
Kryeministri Nikola Gruevskit sot në Bruksel u takua me evrokomisionerin për zgjerim Stefal Fyle dhe drejtorin e drejtorisë së përgjithshme për zgjerim, Kristian Danielson. Pas përfundimit ...
me teper

Demolohet një lokal në Çarshinë e Shkupit, prishet festa e LGBT-së

image
Edhe një lokal mbrëmë në Çarshinë e Shkupit është demoluar, ndërsa si shkas ka qenë një festë e Komitetit të Helsinkit me rastin e njëvjetorit ...
me teper