Menduh Thaci serish mbetet fortesa opozitare

0

Urim Saliu

Nuk erdhi ne politike as permes gjakderdhjes, as permes kulteve fetare .Ka bere gabime qe nuk justifikohen sepse politika eshte per te gabuar sepse eshte e pamundur mos ndodhe, por Menduh Thaci serish mbetet fortesa opozitare shqiptare.Kaq vite ne opozite rrenia ka qene e ngadalshme jo per shkak te dickaje tjeter por per shkakun se nuk ka qene ne pushtet dhe njerezit ikin sepse e duan pa mase pushtetin.Kur e pa se ka vetem dy deputete, u terhoq dhe nuk doli me ne publik per te reklamuar forcen e partise qe te tjerat me po aq deputete thirren se jane kombi vete.

Shihni reniet e partiçkave te reja .Nga lartesite e qiellit bien te copetuara ne humnerat e urrejtjes me njeri-tjetrin.

Si t’ua besojme te ardhmen kur brenda tyre ka anarki, lufte te pakompromis per kreun e partise qe do rezultoje me fraksione , lufte per te eliminuar tjetrin qe si ne korr dikur thirrnin per fe e per komb.

Pas gjithe ketij imazhi te keq qe i krijojne partise se tyre, a nuk e mendojne se neser do vijne zgjedhjet, a i kane pyetur sa njerez jane deshperuar nga keto skena te pahijshme qe po na vrasin syte.

Komentet

komentet