Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka vizitë në SHBA

0

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka nisur një vizitë zyrtare në SHBA, ku gjatë qëndrimit në Pentagon do të takohet me sekretarin amerikan të Mbrojtjes James Mattis.

Në Uashington, ministrja Xhaçka do të ketë takime në Senat, Departamentin e Shtetit dhe Kongres.