Moti sot me reshje shiu dhe bore

0

Moti sot në Maqedoni pritet të jetë me vranësira dhe reshje të pakëta të shiut dhe borës në vendet më të larta malore. Do të fryejë erë e dobët nga drejtimi verilindor.

Temperaturat ditore do të lëvizin prej 2 deri 9 gradë celcius, përcjell Telegrafi Maqedoni. Moti në Shkup do të jetë i ngjashëm, me temperaturë maksimale deri 8 gradë celcius.

Komentet

komentet