Pamje të tmerrshme nga nata e mbrëmshme në Stamboll (FOTO)

Të paktën 39 persona kanë humbur jetën pas një sulmi në një lokal nate në Reina në Stamboll.AKP mobile Mësohet se në klub kanë qenë rreth 700 njerëz, ndërsa disa prej tyre kanë kërcyer në lumin e Bosforit për të shpëtuar raporton Gazeta Blic.Të paktën gjashtë ambulanca janë duke transferuar njerëz në spital që kanë marrë plagë të rënda.Siç njoftojnë mediat ndërkombëtare mes të vdekurve është një numër i të madh i të huajve. Tash për tash njoftohet për 16 shtetas të huaj që kanë vdekur dhe po aq të lënduar. Identiteti dhe përkatësia shtetërore e të huajve ende nuk janë njoftuar nga autoritetet turke.

Comments

comments