Paralajmërohen rreshje të mëdha, bora po i afrohet Maqedonisë!

0

Disa nga vendet e Ballkanit janë përfshirë nga një mot i keq, me temperatura që shkojnë deri në -10 gradë celciues, reshje të mëdha bore dhe erëra të forta.

Kroacia pothuajse është zbardhur, ndërsa një situatë e ngjashme regjistrohet edhe në Bosnje dhe Slloveni.

Në Kroaci, trashësia e borës arrin nga 62 cm deri në 120 cm.

Bora nga mëngjesi o sotëm ka përfshirë edhe Slloveninë ku temperaturat janë ulur deri në – 10 gradë.

Reshjet kanë prekur edhe pjesën perëndimore dhe veriperëndimore të Bosnjes,  duke u lëshuar në jug, por 3ndr nuk dihet nëse do të arrijnë edhe në Maqedoni.