Paraqitja e javës/ OSMANI: Plani 3-6-9 po shkon mirë (VIDEO)

0
3

Zv/kryeministri për çështje evropiane Bujar Osmani sot e diel ka qenë pranë pacientëve në repartin e kirurgjisë ku nga atje ka dhënë një mesazh të mirë për qytetarët e Maqedonisë.

Ai thotë se plani 3-6-9 shkon mirë, në të gjitha takimet që ka pasur me ambasador, me përfaqësues të institucioneve të ndryshme ka siguruar mbështetje të fuqishme për planin.

Osmani shprehet i kënaqur sepse mbështetje të madhe merr edhe nga kolegët si dhe më shumë është gëzuar se një mbështetje të madhe ka marrë nga qytetarët, sepse sipas tij, “vetëm të bashkuar mund të arrihet sukses në përpjekjen tonë për të siguruar një shoqëri evropiane”.

https://www.facebook.com/bujar.osmani.7/videos/1429583670466937/

 

Comments

comments