Piktura mahnitëse pa ngjyra

0

Në duart e artistit britanik, Benjamin Shine një copë tyl nuk është vetëm për të bërë veshjet apo edhe perdet, ai me pëlhurë bën mrekulli. Duke përdorur vetëm një hekur për hekurosje, artisti britanik e kthen pëlhurën në piktura mahnitëse realiste, transmeton rtv21. Artisti krijon skulptura të mahnitshme me tyl. Materiali transparent i jep portretit cilësi dhe thellësi. Duke u shtresuar në këtë mënyrë, artisti fiton tone dhe hije të ndryshme që i mundësojnë atij që të përshkruajë realisht çdo gjë nga objektet tek portretet./21Media

Stunning 3D fabric art

This British artist "paints with fabric" 😲

Gepostet von Eyecatcher am Dienstag, 26. Dezember 2017