Presidentja kroate tregon se Jugosllavia u prish me “snajpera”, e jo me fjalë boshe!

0

Kemi dëgjuar sa e sa politikanë joseriozë dhe naivë shqiptarë duke u lavdëruar se e kanë prishur Jugosllavinë edhe pse çdo herë kur janë bërë luftime, ata kanë qëndruar së paku 100 kilometra larg vijës së frontit. Të gjithë atyre leksion të vërtetë u mban presidentja kroate, Kolinda Grabar Kutaroviq, e cila edhe pse femër, nuk ngurron ta kapë snajperin në dorë për të ju dërguar mesazh të qartë armiqve të kombit të saj, shkruan Gazeta Lajm. Kroacia ia dha goditjen më të fuqishme ish armatës jugosllave dhe forcave paramilitare serbe në aksionin “Oluja” (Shtrëngata)

03.06.2008., Minnesota, SAD - Veleposlanica Hrvatske u SAD Kolinda Grabar Kitarovic i ministar obrane Branko Vukelic na zajednickoj vjezbi Nacionalne garde Minnesote i Hrvatske vojske. Delagacija RH isprobala je kompjutersko gadjanje iz puske M-16. Kolinda je bila bolja od svih hrvatskih genarala.  Photo: Zeljko Lukunic/PIXSELL

Related image