Publikohen pamjet e rrëzimit të avionit në Rusi ku humbën jetën 71 persona

0

Janë publikuar pamjet e momentit të rrëzimit të avionit Antonov An-148  në Rusi, ku 71 persona në bord humbën jetën.

Momenti tragjik është filmuar nga kamerat e një objekti që ndodhet afër vendit ku ndodhi ngjarja. Siç shihet, avioni është përplasur me tokën dhe më pas ka shpërthyer në flakë.

Sipas teknikëve të aeroportit, avioni që u rrëzua ishte kontrolluar dhe sipas tyre të tilla kontrolle bëhen çdo dy ditë. Ata nuk e kanë të qartë se cilat kanë mundur të jenë shkaqet e rrëzimit pasi sipas raporteve aeroplani ishte në rregull.