Putini për sulmin në Stamboll

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka dërguar sot mesazh ngushëllimi homologut të vet turk, Recep Tayyip Erdogan, për sulmin e mbrëmshëm në Stamboll.

“Është e vështirë ta parafytyrosh një sulm më cinik se t’i vrasësh civilët gjatë festimeve të Vitit të Ri,” thuhet në mesazhin e Putinit, njofton Kremlini, përcjell Express.

“Megjithatë, terroristët nuk kanë vlera morali. Detyra jonë e përbashkët është ta luftojmë agresionin e terroristëve,” thuhet më tej në mesazh.

Rusia dhe Turqia janë garantuese të përbashkëta të armëpushimit në Siri, i cili filloi këtë të premte, edhe pse të dyjat i përkrahin palët e kundërta në konflikt.

Comments

comments