advertisement
Fillimi | Rajon | Arratisja nga burgu i Trikalas, identifikohet shqiptari
  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst

Arratisja nga burgu i Trikalas, identifikohet shqiptari

Arratisja nga burgu i Trikalas, identifikohet shqiptari

Lorenz Lezi ka qenë shqiptari i cili u përfshi një ditë më parë në aksionin me helikopter për të  arratisur nga burgu i Trikalas, në Greqi, nje te denuar me burgim te perjetshem.

Panajotis Vlastos, një i dënuar me burgim të përjetshëm tentoi të arratisej një ditë më parë me helikopter, i ndihmuar nga miqtë e tij, të cilët kishin marrë peng një helikopter. Policia arriti që të ndërhynte në kohë, duke bërë të mundur edhe dështimin e pengmarrjes.

Mësohet se shqiptari vuan denimin per trafik droge ne kete burg, por ai ishte i lire pasi kishte shkelur me 5 ditë lejen e dhënë nga autoritete e burgut.

Në kërkim janë edhe dy gra bashkëpunëtore, ende të paidentifikuara. Mediat greke kanë publikuar sot edhe një video amatore, e cila eshte marrë nga banorët e zonës në afërsi të burgut. (Panorama/INA)

 

 

Vlerëso tekstin
4.00

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

Tjera nga Rajon
Previous
image
Haga e kërkon Sheshelin të kthehet në burg
Tribunali i Hagës për Krime të Luftës sot e ka anuluar lirimin e përkohshëm të ish-liderit të akuzuar serb, Vosjillav Sheshel, i cili ...
image
Fotoja e Nënë Terezës që po bën xhiro në internet (Foto)
Një fytyrë engjëllore, rrezatuese dhe me buzëqeshje perfekte. Kjo foto që është shëmbëlltyrë e elegancës klasike është shkrepur vetën e viteve 1930. Nënë Tereza ...
image
Rama: Maqedonia dhe Kosova pjesë e strategjisë Adriatik-Jon
Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama propozoi që Maqedonia dhe Kosova me procedurë të shpejtë të përfshihen në strategjinë rajonale Adriatik-Jon, shkruan gazeta "Koha ...
image
Mediat serbe, janë duke e përjetuar një ‘traum’ nga fitorja e Shqipërisë!
Mediat serbe nuk e kanë pritur aspak mirë fitoren e Shqipërisë ndaj Armenisë 2:1. Gazeta ‘Blic’, ka vënë një titull interesant. “Kthimi i Shqipërisë për katër ...
image
Kapet preshevarja me 1 kg heroinë
Një 44 vjeçare nga Presheva me inicialet M.I është ndaluar nga policia serbe pasi që tek ajo është gjetur një sasi prej 1 kilogramëve drogë ...
image
Drogë për Pashkë, shqiptari kapet me 51 kg
Sekuestrohet një sasi prej 51 kilogramësh kanabis sativa që mësohet se do të do të shitej gjatë festës së Pashkëve. Aksioni është bërë në Riçione, Rimini ...
image
94% e shqiptarëve kërkojnë referendum për bashkimin Shqipëri-Kosovë
Portali Shqipëria e Bashkuar.info ka realizuar një sondazh rreth përkrahjes së Referendumit për bashkimin Shqipëri-Kosovë, si fazë fillestare drejtë bashkimit kombëtar. Rezultatet 94 % (5718) e të ...
image
Kosova, Shqipëria e Mali i Zi të pasigurta, por gjasat për azil janë zero
Bavaria dështon me kërkesën për ashpërsimin e kërkesave për azilkërkuesit nga Ballkani. Kosova ende nuk shpallet vend i sigurt, por shanset për azil ...
image
BE: Mbyllni Facebook-un nëse nuk doni t’ju përgjojnë!
Nëse nuk dëshironi që Shtetet e Bashkuara t’ju përgjojnë, mbyllni llogaritë tuaja në Facebook! Këshillën e çuditshme për qytetarët e kontinentit të vjetër ...
image
Greqi, lirohen gardianët që torturuan shqiptarin për vdekje në burg
Gjashtë gardianët që mbaheshin në burg pasi torturuan për vdekje të burgosurin shqiptar, Ilia Kareli janë liruar me kusht. Vendimi është marrë nga Gjykata e Apelit ...
image
Komuna e Preshevës gjatë fundjavës pa energji elektrike
E tërë komuna e Preshevës të dielën do të ngelet pa energji elektrike. Kjo është bërë e ditur nga Elektrodistribucioni i Serbisë. Por një veprim ...
image
Incidenti i 'Germanwings', ndihmës-piloti e rrëzoi qëllimisht avionin
Ndihmës-kapiteni i avionit të "Germanwings", një 28-vjeçar gjerman, u mbyll brenda në kabinën e pilotimit me synimin për të shkatërruar avionin, ndërsa komandanti përpiqej më ...
image
Interpoli zbulon celulë xhihadiste Shqipëri - Itali (VIDEO)
Autoritetet italine kanë shkatërruar një celulë të islamikëve ekstremistë  e ngarkuar me rekrutimin e luftëtarëve për të luftuar në Siri. Celula vepronte midis Italisë dhe ...
image
Të gjitha versionet mbi shkaqet e rrëzimit të avionit të Germanwings
Duhet të ketë qenë një faktor i jashtëm që ka penguar veprimet e pilotëve. Dyshohet se ka qenë një person i huaj në kabinë....
image
Presheva gropa - gropa, komuna heshtë
Rrugë të dëmtuara dhe gropa masive janë realiteti i infrastrukturës rrugore në Preshevë. Qytetarët janë të shqetësuar nga kjo situatë dhe se kërkojnë përgjegjësi tek ...
Next