Rama thirrje Bashës: Mos pengo çeljen e negociatave (VIDEO)

0

Kryeministri shqiptarë Edi Rama i ka bëri thirrje kryetarit të PD-së Lulzim Basha që të bashkëpunojë për të mos ndikuar negativisht në çeljen e negociatave. Për ne çelja e negociatave nuk është triumf partiak.

Nuk kemi ndërmend ta kthejmë në triumf partiak çeljen e negociatave, duhet të jetë triumfi i Shqipërisë dhe jemi gati ta ndajmë me opozitën bashkërisht, por opozita duhet të dëgjojë jo ne por zërin e Shqipërisë sot, ka theksuar mes thjerrash kryeministri shqiptar Edi Rama.