Rama uron ditë të mbarë, qytetarët i numërojnë ankesat: Vër dënimin me vdekje…

Miremengjesin e sotem, kryeministri Rama e ka uruar me shkrimin e nje prej mediave me te medha Britanike që e ka renditur Beratin të dytin në listën e 30 qyteteve më të bukura në Europë.

“Ju uroj një ditë të mbarë me këtë artikull të një prej mediave më të mëdha britanike, që e ka renditur Beratin të dytin në listën e 30 qyteteve më të bukura në Europë duke veçuar se: “Mangalem, lagjia e vjetër e qytetit të Beratit, ndodhet në brigjet e lumit Osum dhe është një Trashëgimi Botërore e Unesco-s. Në kohët mesjetare Berati ishte një qytet kufitar i Perandorisë Bizantine, siç dëshmon dhe kalaja e tij.”- shkruan Rama ne faqen e tij ne FB.

Comments

comments