Revista “Forbes”: Kush ishin 10 këngëtarët më të paguar të vitit 2017

Revista “Forbes” ka zbuluar listën vjetore të muzikantëve më të paguar duke përfshirë ColdPlay, Beyonce, Diddy apo Justin Bieber në mesin e më të mirëve.

Diddy (Sean Combs) u emërua i pari në listë me 130 milionë dollarë fitime vjetore. Manjati i biznesit, reperi dhe njëkohësisht aktori i njohur u pasua nga Beyonce, e cila do të dërgojë në shtëpi 105 milionë dollarë falë turit të saj “Formation World”.

Drake, The Weeknd dhe banda britanike Coldplay mbyllin Top-5-shen e parë me fitime nga 94-85 milionë dollarë secili.

Më i riu në listë është Justin Bieber, i cili fitoi shumën më të madhe vjetore të karrierës së tij falë 105 koncerteve të zhvilluara. Ai gjithashtu mori shpërblim të majmë nga një marrëveshje fitimprurëse me Calvin Klein.

Lista e plote

1) Diddy ($130m)

2) Beyonce ($105m)

3) Drake ($94m)

4) The Weeknd ($92m)

5) Coldplay ($88m)

6) Guns N’ Roses ($84m)

7) Justin Bieber ($83.5m)

8) Bruce Springsteen ($75m)

9) Adele ($69m)

10) Metallica ($66.5m)

/Java News/

Comments

comments