Rrëfimi i Gafurr Adilit për INA/ Së shpejti kyçja në skenën politike, ja vlerësimet për Ahmetin, Zaevin dhe Selën…?!

Veprimtari i mirënjohur shqiptar Gafurr Adili në një intervistë ekskluzive për INA flet për zhvillimet në Maqedoni dhe çështjen shqiptare, raportet dhe vlerësimet për politikanët si dhe pritjet e tij. Adili që tani po qëndron në Shqipëri rrëfen edhe detaje të tjera duke mos përjashtuar rikthimin në vendlindje.

“Unë gjatë gjithë dekadës publikisht kam thënë se në Maqedoni klani Gruevski Ahmeti është klan filo serb dhe filo – rus në Shkup. Unë se do të bëhet mire për shqiptarët përderisa Zoran Zaevi është I detyruar që në qeveri ta ketë Ahmetin.

“Nuk kam ndonje raport te veçante me z. Zijadin Sela, por gezoj respekt te veçante per z. Zijadin Sela dhe bashkeveprimtaret e tij.”, thotë Adili, veç tjerash për liderin e LR-PDSH.

Po mendoj seriozisht rikthimin në vendlindje dhe kyçjen në skenën politike, thotë në intervistën ekskluzive për INA, Gafurr Adili, ish-shefi politik i AKSH dhe veprimtari i dalluar nga Kërçova.

Comments

comments