‘Sa e ke rrogën, nuk jam mirë me këmbën e majtë’, Edi Rama vë në siklet të rinjtë për punësimet

0

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm ditën e sotme në një aktivitet për shpalosjen e misionit për punësimin dhe futjen në skemën e Ndihmës Ekonomike të njerëzve që sipas tij kanë vërtetë nevojë.

Në aktivitetin ku mori pjesë Rama prezantoi disa të rinj të cilët sipas kreut të qeverisë ishin për t’u marrë shembull.

Por, kryeministri nuk ngurroi t’i vinte në siklet të rinjtë duke i pyetur për rrogën.

ERTV Live😊: MISIONI YNË PUNËSIMI I KUJTDO ËSHTË I AFTË APO KA VULLNET TË AFTËSOHET PËR PUNË – Zyrat e punës në shërbim të personave të dalë nga skema e Ndihmës Ekonomike

Posted by Edi Rama on Montag, 12. März 2018