Samsung nis prodhimin e UFS së parë 512 Gb, mësoni detajet…

Vendosja e një kapaciteti të ri për ruajtjen e jashtme, për të përballuar sasinë gjithnjë e në rritje të përmbajtjes multimediale

Samsung Electronics Co., Ltd., lideri botëror në teknologjinë e avancuar të memories, njoftoi sot se ka filluar prodhimin masiv të USB Flash Drive (eUFS) të integruar 512 gigabajt (GB), një zgjidhje për përdorim në pajisjet mobile të gjeneratës së ardhshme.

Duke shfrytëzuar çipat më të fundit V-NAND të Samsung me 64-shtresa 512-gigabit (Gb), paketa e re eUFS 512GB siguron kapacitet të madh të ruajtjes dhe performancë të jashtëzakonshme për smartphonët dhe tabletët që do të prodhohen në vazhdimësi. /Gazeta e re/

Comments

comments

SHPERNDAJ
Artikulli i meparshemInstagrami sjell një risi