Shaqiri: Kurrë se kam ndihmu me vota LSDM, ja kush po shpif (FOTO/Tabela)

Xhezair Shaqiri – komandant Hoxha i UÇK-së ka mohuar zërat se ai në ciklet e fundit zgjedhore ka përkrahur LSDM në Malësinë e Karadakut dhe se kjo ka qenë marrëveshja gjoja për kthimin e tij në Shkup. Ai me këtë i është përgjigjur edhe një ish-bashkëluftëtari të tij nga Dukagjini që është Nasim Haradinaj.

Ja postimi i Shaqirit:
Ardhja ime ne Shkup ka gezuar shum miq e dashamires por ama edhe disa individ qe kan marak kockat e politikaneve jan leshu tuj leh
Po thon un qe moti paskem qen me ldsm se ne tanush paka mar shum vota zaevi
Ja rezultati oficial sa vota kan mar partit politike ne Tanush
Edhe nenkryetari i ovl uck kosoves Nasim Haradinaj koka aktivizu mas kockav te Ali Ahmetit qojani rezultatet Nasimit se kush sa vota ka mar ne Tanush jo qe se ka ket deshmi nasimi por porosin e ka te till me shpif iriqi
Nasim meru me postin me pergjegjsi mete madhe se kan nevoj meju ndihmu veteranet e uck e mosu mashtro me Alin se te mashtron nuk pagun shtrejt
Un nuk jam me asnje parti politike e prej sod jam i haper per bashkpunin me gjdo kend perveq bdi sepse poe verej sulmet e qakajve ku po kuptoj paskam ende pesh masi tjeret pom frigohen duke hudhur lek ne teren kunder me ju”,  ka shkruar Shaqiri. (INA)
Ja votat e partive në Tanushë dhe Malësinë e Karadakut

 

Comments

comments