SHBA përgatitet të “heqë qafe” diktatorin Kim Jong Un? Shihni ku ka...

SHBA përgatitet të “heqë qafe” diktatorin Kim Jong Un? Shihni ku ka zbarkuar flota ushtarake (Foto)

Katër raketa balistike të hedhura nga Koreja e Veriut, vetëm 190 milje larg bregdetit të Japonisë, duket se kanë mjaftuar që SHBA-të të marrin mesazhin e diktatorit dhe të rrisin ndjeshëm mbrojtjen, jo vetëm në Japoni.

Agjencia e lajmeve “Yonhap” e Koresë së Jugut thotë se prania e shtuar ushtarake është pjesë e një plani për të “hequr qafe” diktatorin e Koresë së Veriut, Kim Jong Un.
flote-3
Një zyrtar i lartë i ushtrisë, që ka dashur të mbetet anonim ka deklaruar se: “Forcat ushtarake do të kenë disa misione për të depërtuar në veri, atje ku pritet të godasin objekte të rëndësishme të Koresë së Veriut.