“Shpërthen” mërgimtari kundër gruas së ministrit shqiptar: Nëse të vjen me vjell, shko kontrollohu se mos je shtatzënë…

Dje Meliza Krasniqi,  bashkëshorte e ministrit Memli Krasniqi, ka reaguar për ankesat që bëjnë mërgimtarët në Kosovë, duke thënë se rutina e stinës së verës, po i bën atë të vjellë.

Krasniqi, përmes një postimi në Facebook, ka thënë së nuk është e drejtë që mërgimtarët të vijnë në Kosovë, dhe “me llafe me i zgjidh problemet e Kosovës sepse është e pamundur”.

Lexo edhe: Skandaloze, gruaja e Memli Krasniqit për mërgimtarët: Po më vjen me vjellë

Ky postim i saj ka marrë shumë kritika dhe komente nga shumë njerëz në rrjetet sociale.

Përmes një shkrimi të dërguar në redaksinë e gazetë “Bota sot”, ndaj saj ka reaguar një mërgimtar (M.Sh – emër i njohur për redaksinë).

Ky i fundit, e ka rekomanduar bashkëshorten e Krasniqit, që nëse i vije të vjellë, të shkojë tek doktori të kontrollohet se mos ka mbetur shtatzënë.

Sa i përket veturave, mërgimtari ka theksuar se ato i kanë fituar me djersë e jo me hajni sikur ajo.

Ai ka shtuar se në rast se Melizës do t’ia ndalnin Memlin, ajo do të kërkonte natën azil në Serbi, pasi sipas tij, atje do ta kishte më së afërmi, shkruan Bota sot.

Më poshtë reagimi i plotë i mërgimtarit dërguar në “Bota sot”.

“Përshëndetje,

Desha vetëm t’ia them nja dy fjalë zonjës se nëse i vjen me vjell, le të kontrollohet te mjeku se mos u mbet shtatëzanë. E sa per veturat tona mos të mërzitet shumë se ne i kemi me djersë, kurse ajo i ka pa djersë, tgjitha vetëm me hajni e duhet t’i vie turp nga ajo që e thotë se ajo qenka patriote e ne jo. Le t’ia ndalin Memlin, kqyrne a po rrin ajo në Kosovë.. ka me ikë natën e ka me kërkue azil në Serbi, ku është më së afërmi TURP TURP SE JU SKENI FTYRË./BS

Comments

comments