advertisement
Fillimi | Shqipёri | Durrës, qëllohen me armë kallashnikov babë e bir
  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst

Durrës, qëllohen me armë kallashnikov babë e bir

Durrës, qëllohen me armë kallashnikov babë e bir

Dy persona janë plagosur në orët e vona të ditës së premte në Durrës. Albert Qato dhe djali i tij u qëlluan në hyrje të Durrësit, pranë një pike karburanti, me armë kallashnikov, nga një makinë që i kishte ndjekur nga pas.

Dy të plagosurit u dërguan menjëherë në Spitalin e Durrësit, ku djali është në gjendje të rëndë, ndërsa i ati, Albert Qato, ka marrë një plumb në dorë.

Policia nisi hetimet e menjëhershme për gjetjen e autorëve, po hetohet në disa pista. Albert Qato, eksponent në disa vepra kriminale, ishte i dënuar në burgun e Peqinit, kishte dalë me leje para disa ditësh. (INA)

Vlerëso tekstin
5.00

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

Tjera nga Shqipёri
Previous
image
Rama: Do e mbajmë premtimin, shëndetësia falas
Në analizën e 300 ditëve të para të ecurisë së punës në Ministrinë e Shëndetësisë, kryeministri Edi Rama theksoi se premtimi i qeverisë së tij ...
image
Aleanca maqedonase kundër ndarjes admistrative-territoriale në Shqipëri
Sekretari i pergjithshem i partise Aleanca maqedonase per integrim europian, Vasil Sterjovski, në një  konferencë për shtyp  u shpreh kundër hartës së re të ndarjes ...
image
Fier, vrasje e pesëfishtë në një familje
Një vrasje e pesëfishtë brenda një familjeje ka tronditur Fierin mëngjesin e sotëm. ...
image
Spartak Ngjela: Himara nuk është minoritet
Avokati i njohur Spartak Ngjela kundërshton pretendimet e PBDNJ-së dhe Omonias për ekzistencën e minoritetit grek në Himarë....
image
Dervishi: Në Europë duhet të shkonim me kostumin shqiptar dhe vlerat ndër shekuj
Sociologu shqiptar Zyhdi Dervishi duke folur për marrëdhëniet njerëzore të humbura në shoqërinë shqiptare u shpreh se përshtatja me shoqërinë europiane duhej bërë edhe me ...
image
Aksident në rrugën Korçë – Ersekë, humbin jetën dy vëllezër
Një aksident tragjik ka ndodhur gjatë natës së mbrëmshme,  në rrugën Korçë – Ersekë, pranë fshatit Dvoran, ku pasi një makinë doli nga rruga, ...
image
Sarandë, tentoi të grabisë një turist gjerman, arrestohet 24-vjeçari
Një 24-vjeçar është vënë në pranga nga policia e Sarandës pasi akuzohet se tentoi të grabiste një turist gjerman. Policia bën me dije se ka vënë ...
image
Kapen 5 mijë dollarë falsë në Tiranë
Një sasi prej 5 mijë dollarësh me prerje 100 dollarëshe gati për t’u hedhur në treg janë sekuestruar sot nga policia e Tiranës. Dollarët, mendohet se ...
image
Droga 'çokollatë' në pako gjalpi do trafikohej nga Vlora në Itali
Brenda dy pako gjalpi janë gjetur të fshehura 420 lëndë narkotike e llojit marijuanë çokollatë. Droga së bashku me një pistoletë me Zastava me 4 fishekë ...
image
Kallëzime penale ndaj dy ish-zyrtarëve të policisë për 21 janarin
Policia e Shtetit ka kallëzuar në prokurori ish-Drejtorin e Përgjithshmë të Policisë Hysni Burgaj dhe ish numrin dy të policisë Agron Kuliçaj.Mbi dy ish drejtuesit ...
image
Kuvendi rrëzon dekretin e presidentit Nishani për ligjin e ushtrisë
Mazhoranca ka rrëzuar dekretin e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani, që ktheu për rishqyrtim në Parlament ligjin “Për karrierën ushtarake në Forcat e Armatosura”. Dekreti i ...
image
Asgjësohen 808 rrënjë kanabis në Tepelenë
808 rrënjë kanabis sativa u gjetën sot në Tepelenë në zonën  e ashtuquajtur “Përroi i Salarisë”. Në sajë të operacionit të koduar “Bambulli”, policia bëri ...
image
Shqipëri, trafikantit të heroinës i sekuestrojnë 3 milionë euro pasuri
Pasuria në vlerën e 3 milionë eurove iu sekuestrua Fatmir  Muçajt, 34 vjeçarit me banim në Tiranë i dënuar në Zvicër për trafik heroine.Pasuritë janë ...
image
Harta e re e Shqipërisë me 61 njësi vendore
Komisioni i Posaçëm Parlamentar për Reformën Administrativo-Territoriale miratoi sot hartën përfundimtare të ndarjes se re territoriale me 61 bashki duke marrë në konsideratë ...
image
Sipërmarrja shqiptare e Fazlliç dhe Lazareviç për gazin argjilor
Një rrjet kompanish të fshehta, të regjistruara nëpër parajsa fiskale, lidhin oligarkun e energjisë Vojin Lazareviç dhe biznesmenin Damir Fazlliç me një përpjekje të guximshme për ta kthyer Shqipërinë në një qendër shpërndarjeje për gazin arglijor amerikan...
Next