advertisement
Fillimi | Shqipёri | Listat zyrtare të partive për zgjedhjet e 23 qershorit
  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst

Listat zyrtare të partive për zgjedhjet e 23 qershorit

Listat zyrtare të partive për zgjedhjet e 23 qershorit

Kryesia e PS miraton pa asnjë ndryshim propozimet e kryetarit.

Anëtari i Kryesisë socialiste u la jashtë listës së deputetëve. Partia Socialiste miratoi dje listën e propozuar nga kryetari Rama pas një mbledhjeje që zgjati rreth 2 orë. Ajo që përflitej u vërtetua mbrëmë, kur kryetari i PS, Edi Rama, nuk përfshiu në listën e qarkut të Vlorës dhe në asnjë qark tjetër Arben Malajn, ish-ministrin e suksesshëm të Financave gjatë qeverisjes 8-vjeçare të socialistëve. Malaj është zëvendësuar në këtë qark nga miku i vjetër i Ramës, botuesi Koço Kokëdhima, i cili do të jetë i treti në qarkun e Vlorës, pas Ramës i cili kandidon në këtë qark dhe Leskajt. Arsyet e dhëna nga Rama në mbledhjen e Kryesisë për këtë moskandidim ishin qëndrimet e Malajt në kundërshtim me strategjinë dhe programin e PS. Malaj deklaroi në mbledhjen e Kryesisë, por edhe jashtë saj në media se do të kandidojë si i pavarur në këtë qark, ndërsa ka depozituar po mbrëmë kërkesën e tij zyrtare. Debat në Kryesi ka pasur dhe mes Ramës dhe Arben Isarajt, i cili e ka parë veten jashtë listës pa asnjë argument. Isaraj i ka treguar një histori familjare Ramës persekutimi me te padrejtë nga Ahmet Zogu, Enver Hoxha dhe tani ai vetë nga kreu socialist Edi Rama. Kryesocialisti, në fjalën e tij pas mbledhjes së Kryesisë tha se nuk ka rëndësi se në ç’vend të listës je.
“Renditja nëpër lista është një renditje krejt normale dhe nuk do të thotë asnjëherë dhe për asnjë arsye se në të gjitha skuadrat fituese kush është i treti vlen më pak se i dyti, kush është i katërti vlen më pak se dy të tjetrët, kush është i shtati vlen më pak e kështu me radhë. Absolutisht jo!”, u shpreh Rama. Në listën e PS-së bien në sy dhe emrat e dy aleatëve, Spartak Braho nga LSI, i cili është i 11-ti në qarkun e Tiranës dhe Andrea Marto nga PBDNJ, i 6-ti në qarkun e Vlorës. Në listën e PS është përfshirë dhe nënkryetari i Grupit aktual Parlamentar, Erjon Braçe, i cili ishte larguar nga Berati dhe këmbëngulte të rikthehej atje. Por, Rama e caktoi të dytin në qarkun e Fierit, pas Gramoz Ruçit, pozicion që nuk u refuzua nga Braçe, edhe pse ditë më parë ishte thënë se ai nuk do të pranonte asnjë qark tjetër përveç Beratit. Në listën kombëtare të PS-së nuk figuron emri i kryetares së FRESSH-it, Elisa Spiropalit, moskandidimi i së cilës ishte paralajmëruar me protesta nga një grup i madh të rinjsh të këtij forumi. Në qarqet e tjera nuk ka pasur surpriza. Pandeli Majko kryeson qarkun e Tiranës, i ndjekur nga Sajmir Tahiri dhe Vasilika Hysi, Fidel Ylli kryeson qarkun e Beratit, Ben Blushi qarkun e Elbasanit, Mimoza Hafizi qarkun e Shkodrës, Blendi Klosi qarkun e Durrësit, ndërsa Namik Dokle është i katërti në këtë qark. Listat kanë lënë jashtë radhëve deputetët si Et’hem Ruka, Marko Bello, Gazmir Bizhga, Albert Caci etj.

 

Lista zyrtare e PD-së

KUKËS
Flamur Noka
Besnik Dusha
Alban Zeneli
Ismet Jaku

SHKODËR
Jozefina Topalli
Helidon Bushati
Voltana Ademi
Nard Ndoka
Gjovalin Bzheta
Ndue Paluca
Bardh Spahia
Gjok Uldedaj

VLORA
Astrit Patozi
Arben Ristani
Liljana Elmazi
Ardian Kollozi
Leonard Sinani
Ylli Pirro
Vasil Koçiaj
H. Sharra

KORÇA
Ridvan Bode
Eleina Qirici
Edmond Spaho
Fatmir Mediu
Gjergji Papa
Fatbardh Kadilli
Leonard Olli
Viktor Duro
Ledina Aliolli
Sorina Koti
Adriana Hysenbegasi
Artan Zaimi

TIRANA
Sali Berisha
Myuqerem Tafaj
Majlinda Bregu
Halim Kosova
Florjon Mima
Gerti Bogdani
Dashamir Shehi
Jorida Tabaku
Edi Paloka
Keltis Kruja
Kastriot Islami
Asllan Dogjani
Visar Zhiti
Arben Qirjako
Gent Deliallisi
Tritan Shehu
Ilir Rusmali
Jemin Gjana
Lajla Përnaska
Gazmend Dibra
Kreshnik Çollaku
Rajmonda Bulku
Kreuza Leka
Shkelqim Hoxha
Fetah Hasani
Ervin Minarolli
Elvana Hana
Grida Duma
Ivi Kaso
Andia Pustina
Sahit Dollapi

DURRËS
Eduard Halimi
Gent Strazimiri
Albana Vokshi
Igli Cara
Oerd Bylykbashi
Osman Metalla
Vullnet Topalli
Lufter Xhuveli
Kseanela Muderizi
Zamir Ramadani
Merita Bakiu
Arjan Dedej
Mirlinda Çeka

DIBËR
Sherefedin Shehu
Roland Keta
Ekrem Spahia
Bedri Hoxha

FIER
Sokol Olldashi
Mesila Doda
Shpëtim Idrizi
Kozma Dashi
Bedri Miha
Myslim Murrizi
Florjan Dani
Ferdinand Murati

ELBASAN
Arben Imami
Eduard Selami
Ardian Turku
Luçiano Boçi
Dashnor Sula
Arbiola Halimi
Aurel Bylykbashi
Irena Progni
Rrahim Çota
Mati Çela
Zamir Muzhaqi
Medi Shehu
Hysen Moli
Muharrem Kajolli
Bujar Cakani

LEZHË
Aldo Bumçi
Gjovalin Kadeli
Albina Deda
Vasil Bicaj
Mhill Fufi
Artan Bushi
Zef Maci

GJIROKASTËR
Genc Ruli
Spiro Ksera
Alije Kokalari
Veledin Zaçe
Arjan Kasaj

BERAT
Genc Pollo
Astrit Veliaj
Lefter Maliqi
Mehmet Xheka
Çaush Qato
Fatbardha Bullari
Hafize Skendo
Nevila Haznedari


Lista zyrtare e PS

Qarku Tiranë
1. Pandeli Majko
2. Saimir Tahiri
3. Vasilika Hysi
4. Ditmir Bushati
5. Fatmir Xhafaj
6. Lindita Nikolla
7. Besnik Baraj
8. Xhemal Qefalia
9. Sadri Abazi
10. Parid Cara
11. Spartak Braho
12. Artan Gaçi
13. Pjerin Ndreu
14. Rakip Suli
15. Milena Harito
16. Dashamir Peza
17. Enkelejda Shkreli
18. Ervin Bushati
19. Bledar Doracaj
20. Alfred Dalipi
21. Sadi Vorpsi
22. Blerina Gjylameti
23. Petrit Vargu
24. Arben Seferaj
25. Shaqir Shehu
26. Blendi Nallbani
27. Erjeta Alhysa
28. Rodolf Xhillari
29. Ibrahim Kalemi
30. Afrim Qendro
31. Azbi Arapi
32. Lavdrim Sahitaj
33. Petrit Deskaj
34. Besim Ruçi

Qarku Vlorë
1. Edi Rama
2. Valentina Leskaj
3. Koço Kokëdhima
4. Luiza Xhuvani
5. Fatmir Toçi
6. Andrea Marto
7. Edmond Leka
8. Shuaip Beqiri
9. Mira Shehu
10. Sheme Lulo
11. Sokol Bana
12. Genci Kojdheli
13. Neime Gjika
14. Noreta Kalçuni
15. Ines Stasa

Qarku Durrës
1. Blendi Klosi
2. Klodiana Spahiu
3. Ilir Beqaj
4. Namik Dokle
5. Gentian Bejko
6. Artur Bushi
7. Shkëlqim Troplini
8. Jurgis Çyrbja
9. Sokol Sula
10. Ardian Kokomani
11. Gëzim Agasi
12. Tauland Xheraj
13. Erald Hasanaj
14. Esmeralda Shkjau

Qarku Elbasan
1. Ben Blushi
2. Damian Gjiknuri
3. Evis Kushi
4. Alfred Peza
5. Taulant Balla
6. Musa Ulqini
7. Arben Kamami
8. Ilir Bejtja
9. Luljeta Arapi
10. Agim Leka
11. Kastriot Gurra
12. Mehdi Pepa
13. Altin Ago
14. Ymer Tola
15. Rovena Beqiraj
16. Sokol Skura

Qarku Fier
1. Gramoz Ruçi
2. Erjon Braçe
3. Eglantina Gjermeni
4. Ilirjan Celibashi
5. Armando Subashi
6. Arben Çuko
7. Pirro Lutaj
8. Majlinda Bufi
9. Ervin Koçi
10. Anduel Xhindi
11. Bujar Çela
12. Xhevit Bushi
13. Artur Çobani
14. Adelina Rista
15. Antoneta Dhima
16. Lindita Buxheli

Qarku Korçë
1. Bashkim Fino
2. Arta Dade
3. Olta Xhaçka
4. Ilirian Pendavinji
5. Ilir Xhakolli
6. Ylli Ziçishti
7. Ardit Konomi
8. Artur Porpollogu
9. Ana Verushi
10. Adriatik Braçe
11. Zamira Kita
12. Ilir Torra
13. Nada Nasto

Qarku Shkodër
1. Mimoza Hafizi
2. Tom Doshi
3. Paulin Sterkaj
4. Namik Kopliku
5. Sait Fishta
6. Gentian Palaj
7. Nikoll Deda
8. Rozafa Zmijanej
9. Megi Ajtyresa
10. Djana Bejko
11. Zef Çuni
12. Pal Lera
13. Janko Shelçaj

Qarku Berat
1. Fidel Ylli
2. Ermonela Felaj
3. Eduard Shalsi
4. Eduart Bejko
5. Artan Lame
6. Stavri Ceca
7. Erjon Kërri
8. Anila Agalliu
9. Alma Kule

Qarku Dibër
1. Shkëlqim Cani
2. Ulsi Manja
3. Hasan Ceni
4. Arben Keshi
5. Ashim Doma
6. Ezmerina Hoxha

Qarku Lezhë
1. Mimi Kodheli
2. Armando Prenga
3. Arben Ndoka
4. Ndrec Dedaj
5. Mejreme Delishi
6. Eduart Ndocaj
7. Kastriot Piroli
8. Mirela Neli (Syku)

Qarku Kukës
1. Vexhi Muçmataj
2. Lavdim Elezi
3. Ram Hoxhaj
4. Adem Lala

Qarku Gjirokastër
1. Arben Ahmetaj
2. Erion Veliaj
3. Anastas Angjeli
4. Vladimir Kosta
5. Dashamir Kamberi

    Debati në Kryesinë e PS

Edi Rama: Propozoj që të lexojmë të gjithë listën kombëtare dhe nëse ka ndonjë sugjerim apo propozim, ta bëjmë në fund.
    Valentina Leskaj: Dua të di se me kë jeni konsultuar për listën e qarkut të Vlorës, sepse për disa emra unë nuk jam konsultuar.
    Edi Rama: Të mos flasim për emra të përveçëm, sepse këto do përbëjnë histori për gazetarët. Unë i kam konsultuar edhe me ju, edhe me kryetarin e Bashkisë.
    Arben Malaj: Mund ta di se për çfarë arsyesh unë nuk jam pjesë e listës kombëtare të PS?
    Edi Rama: Unë jam koherent në qëndrimet e mia dhe kam thënë se ata që do të punojnë kundër strategjisë sonë, nuk do të jenë pjesë e ekipit tonë. Njerëzit që janë shprehur kundër programit, kur ai është miratuar, jo vetëm kur ka qenë në diskutim, nuk mund të jenë pjesë e ekipit tonë.
    Arben Malaj: Unë e kuptoj se ky është vendim personal i yti. E kam ndjerë sa herë unë jam përpjekur që të punoj për të rritur demokracinë e brendshme në PS që kam gjetur kundërshti nga ty dhe njerëzit e tu, sepse ke kërkuar që Partinë Socialiste dhe vlerat e saj t’i shndërrosh në një simotër të Partisë Demokratike. Por, dua të di se kush ka qenë kundër kandidimit tim, kryetari i Bashkisë së Vlorës, i Bashkisë së Himarës, i Bashkisë së Sarandës, kryetari i partisë në këto rrethe?
    Edi Rama: Jo, nuk ka pasur asnjë rezervë prej tyre, është vendim që rrjedh nga qëndrimet e tua jokoherente me qëndrimin zyrtar të PS-së.
    Arben Malaj: Atëherë po të them se qëndrimi im kundër PS-së, siç e thua ti, ka qenë zbatimi i statutit që e kemi shkruar të gjithë bashkë, ka qenë dhënia fund e bojkotit të Parlamentit dhe respektimi i komisionerëve socialistë që i cilësove si të shitur dhe të blerë, ka qenë miratimi i tri ligjeve, sepse PS do ta kishte më të lehtë kur të ishte në pushtet dhe për këtë duhet të më kërkosh ndjesë, sepse me vonesë erdhe në qëndrimet e mia. Me këtë vendim tëndin personal mos mendo se më nxjerr nga politika. Unë do jem në politikë, në krah të socialistëve, jo në ndonjë parti tjetër. Do më kesh përballë në zgjedhje dhe ky do të jetë fillimi i fundit tënd. Unë do të  jem në garë si i pavarur për PS-në dhe votën time si Kryeministër nuk do ta kesh kurrë.
    Edi Rama: Edhe qëndrimi yt tani konfirmon edhe një herë qëndrimin tim për të mos qenë pjesë e listës.
    Arben Malaj: Ti s’mund të më nxjerrësh nga politika. Unë do qëndroj në mbledhje, sepse gjithmonë që kam ikur, më kanë thënë të gjithë se të kemi mbrojtur. Po rri të shoh se kush do më mbrojë.
    Fatmir Xhafaj: Unë nuk jam dakord me këtë listë, sepse Arbeni në PS ka histori dhe është vlerë.
    Arben Isaraj: Nuk jam dakord me listën e kryetarit, por nuk do shkoj në parti tjetër, por do të mbështes partinë time. Në 1925, Zogu i hoqi gjyshit pensionin, në 1957 Enveri më hoqi babën nga puna, në 2013-n ti që ke lidhje dhe me Zogun dhe me Hoxhën po me heq njëlloj si ata mua nga lista. Faleminderit që bërë atë që kishe në dorë.

 

Lista zyrtare e Aleancës Kuq e Zi

QARKU TIRANE
1. Kreshnik Spahiu
2. Fatmir Gjuzi
3. Lumturi Ratkoceri
4. Arben Dervishi
5. Redi Ramaj
6. Edmir Dymleku
7. Alban Daci
8. Erion Gjergji
9. Asije Koprencka
10. Augent Xhaferaj
11. Ilir Laku

12. Shkelzen Nezaj
13. Besnik Koci
14. Matilda Laci
15. Nurish et’hem kola
16. Sena Tarelli
17. Indrit Dedej
18. Klevis Murati
19. Harbi Aliaj
20. Jonid Sula
21. Athina Naci
22. Hysen Husha
23. Oliana Ajazi
24. Onelda Mele
25. Dallendyshe Meça
26. Bujar Dorzi
27. Juljan Tereziu
28. Adriano Kadri
29. Marinela Feci
30. Sulltane Lera
31. Roza Hasa
32. Altin Jano
QARKU I DURRËSIT
1. Lisen Bashkurti
2. Rezarta Elezi
3. Ardian Ndreu
4. Elona Mina
5. Stefan Çerri
6. Gezim Hasa
7. Ilir Vasili
8. Sokrat Allamani
9. Irena Mnalla
10. Qemal Haxhi
11. Jetmir Haxhillari
12. Jorilda Mersin
13. Klaudio Tengu

QARKU BERATIT
1. Margarita Kola
2. Ruhije Bobo
3. Erion Melengu
4. Asqeri Çela
5. Dritan Shallari
6. Altin Malaj
7. Stiliano Bode
8. Dhimitraq Sinjari

QARKU GJIROKASTER
1. Muharem Guçe
2. Zaçe Islami
3. Mimoza Hodaj
4. Vioment Karagjozi
5. Ilia Petro
QARKU DIBËR
1. Naim Muça
2. Gerdian Brahilika
3. Maliqe Iskurti
4. Laim Manarkolli
5. Nezir Keta
6. Drita Disha

QARKU ELBASAN

1. Asllan Musta
2. Aida Sokoli
3. Myslim Karriqi
4. Bekim Adili
5. Koci Zhupani
6. Ervist Rama
7. Mondi Kurti
8. Ilda Hysenbelli
9. Enver islam hidri
10. Etleva Bragjeci
11. Gertian Harecari
12. Ivlina Miza
13. Gentian Qosja
14. Orjela Sulejmani
QARKU FIER
1. Altin Dauti
2. Lule Cili
3. Adriatik Leka
4. Erjon Kotori
5. Ermal Saliaj
6. Eneida Hoxha
7. Evis Hasanbelli
8. Iliran Kalemi
9. Rajmonda Cela
10. Nexhmije Zyka
11. Agim Gremi
12. Enver Myftari
13. Hamza Sherja
14. Aldo Peqini
15. Dhurata Korreshi
16. Ergys Ibershimi
QARKU LEZHE
1. Julian Kola
2. Rivelino Ismalaj
3. Marinela Prendi
4. Jetnor Sherri
5. Pal Biba
6. Dede Bukaqeja
7. Marie Sefgjini
QARKU KUKËS
1. Misin Braha
2. Halil Kamberi
3. Jolanda Sula
4. Alfred Iseberi
QARKU SHKODËR
1. Bledar Meti
2. Ormir Berdica
3. Valbona Sakej
4. Fran Paja
5. Gjergj Dushkja
6. Klodjana Berdica
7. Shaqir Hysa
8. Sokol Nikolla
9. Flutura Bytyci
10. Aleksander Lula
11. Fatbardh Idrizi
QARKU VLORE
1. Adriatik Lapaj
2. Anila Ahmataj
3. Arjan Zyka
4. Anila Hitaj
5. Floriant Muho
6. Najada Gjiksana
7. Ylli Haska
8. Uljanova Gjonaj
9. Panajot Lloji
10. Pjerina Lame
11. Kadri Serjani
12. Alpin Skendaj

 

Lista zyrtare e LSI

QARKU TIRANE
1. Ilir Metaj
2. Klajda Gjosha
3. Luan Rama
4. Ylli Manjani
5. Ardit Çela
6. Endrit Braimllari
7. Kejdi Mehmetaj
8. Viron Bezhani
9. Sokol Dervishaj
10. Brunilda Paskali
11. Dritan Hylli
12. Fatime Goga
13. Luan Sallaku
14. Mirela Meko
15. Rexhep Ballmi
16. Rustem Murati
17. Alma Dyrmishi
18. Edmond Stojku
19. Ilir Dashi
20. Edmond Rrushi
21. Hasan Hoxha
22. Xhavit Halili
23. Malvina Palushi
24. Besnik Hysenbelli
25. Parit Xhihani
26. Eriola Hyseni
27. Eduart Tafaj
28. Redi Berberi
29. Matilda Tyli
30. Maksim Lulo
31. Rigert Xharri
32. Eriona Bixha
QARKU DURRES
1. Lefter Koka
2. Edmond Panariti
3. Bujar Derveni
4. Kristo Huta
5. Edmond Lala
6. Hysen Llaca
7. Ermion Erapi
8. Silvana Maksuti
9. Hajri Nuhu
10. Ilir Memko
11. Merita Kuçi
12. Klodjana Pashkaj
13. Ermira Koçi
QARKU ELBASAN
1. Edmond Haxhinasto
2. Bujar Kllogjri
3. Miranda Rira
4. Shkëlqim Elezi
5. Kastriot Belshi
6. Dashamir Xhika
7. Edlira Çekrezi
8. Altin Idrizi
9. Rexhep Biça
10. Florika Tuka
11. Zenun Bullari
12. Rudina Mita
13. Klaudia Krasnika
14. Veiz Boja
15. Behar Almeta
16. Agron Roka
QARKU FIER
1. Petrit Vasili
2. Robert Bitri
3. Ornela Zonja
4. Ardian Alushi
5. Albert Sanxhaku
6. Frederik Çuko
7. Elinor Shani
8. Arben Çuko
9. Agim Rrasa
10. Bardhi Meli
11. Ferdinand Doksani
12. Donika Canaj
13. Majlinda Koçiu
14. Semela Hoxha
15. Besmir Gropa
16. Anilda Aliaj
QARKU GJIROKASTER
1. Vangjel Tavo
2. Reshat Zika
3. Shpëtim Spahiu
4. Zamira Rami
5. Ediola Braha
QARKU BERAT
1. Nasip Naço
2. Gledjon Rehovica
3. Selfo Kapllani
4. Silva Caka
5. Lefter Kuqo
6. Valbona Papa
7. Mimoza Veliko
8. Emiljano Kamsi
QARKU LEZHE
1. Monika Kryemadhi
2. Petrit Gjoni
3. Gjok Buna
4. Bib Gjomarkaj
5. Edmond Piroli
6. Erisi Zaimi
7. Prenda Sejdia
QARKU VLORE
1. Shkëlqim Selami
2. Flamur Çelaj
3. Katina Gogo
4. Kasëm Cenaj
5. Thodhori Shia
6. Luçiana Koprencka
7. Klajdi Mati
8. Diana Murati
9. Juna Hoxhaj
10. Kamber Zaimaj
11. Apostol Qirko
12. Beqar Kashuri
QARKU SHKODER
1. Agron Çela
2. Nora Malaj
3. Artan Bushati
4. Sajmira Laçi
5. Ridvan Hebaj
6. Edi Smajlaj
7. Senad Hallunaj
8. Lumturi Hoxha
9. Arjana Vishnja
10. Merita Smajaj
11. Aleksandër Shytani
QARKU DIBER
1. Përparim Spahiu
2. Agim Hysa
3. Lutfije Meta
4. Melaim Damzi
5. Olsa Shatku
6. Agron Daci
QARKU KORCE
1. Piro Kapurani
2. Mimoza Gusho
3. Arben Malo
4. Metrika Lame
5. Jorida Romaçka
6. Sokol Vako
7. Floalda Strati
8. Pali Kristo
9. Arsidesa Hysi
10. Zamir Demiraj
11. Aferdita Sulejmani
12. Guri Meko
QARKU KUKES
1. Apostol Goçi
2. Qemal Elezi
3. Pëllumb Bardhoshi
4. Ukë Camaj

 

Lista zyrtare e FRD

QARKU TIRANE
1. Bamir Topi
2. Belma Muka
3. Saimir Shehri
4. Andi Seferi
5. Fatos Xhafa
6. Olsi Karapici
7. Alketa Mati
8. Fatbardh Belba
9. Genc Hidri
10. Albano Janku
11. Fisnik Brovina
12. Adrian Tufina
13. Enida Zajmi
14. Haki Shehi
15. Haxhi Allmuça
16. Avdyl Beqiri
17. Hyget Borova
18. Sherif Kuçi
19. Armando Mosho
20. Entela Binjaku
21. Jetmir Hasa
22.Kostandin Budurushi
23. Armela Mitku
24. Kujtim Shera
25. Engjëll Ndreu
26. Agim Hoxhaj
27. Eva Rada
28. Holta Pilz
29. Diftir Kasa
30. Laorena Kasemi
31. Agim Koldashi
32. Ana Beqo
QARKU DURRËS
1. Gazmend Oketa
2. Sami Gjergji
3. Eniana Isufi
4. Astrit Hoxha
5. Besim Sinani
6. Genc Sheta
7. Liljana Kola
8. Edlira Sheta
9. Klemend Pikuli
10. Ylli Kosova
11. Aida Himçi
12. Avni Ahmetaj
13. Edmir Ziri
QARKU LEZHË
1. Gjergj Ivanaj
2. Sami Kulla
3. Rigerta Loku
4. Davida Jushi
5. Artur Reçi
6. Vlash Dodaj
7. Leonard Perjaku
QARKU ELBASAN
1.Artin Kovaçi
2. Isuf Dervishi
3. Xhensila Abazi
4. Ferdinand Zaimi
5. Naim Tafani
6. Ruzhdi Bashvogli
7. Taulant Leshanaku
8. Gani Çollaku
9. Sergjio Mazreku
10. Ksenja Karaj
11. Fatmir Daiu
12. Rigelsa Kaçi
13. Marjeta Allushi
14. Nertil Tafani
QARKU KORCCË
1. Alfred Cako
2. Ilia Gusho
3. Brikena Zeneli
4. Gjergji Qirjollari
5. Spartak Kuqo
6. Ilirjan Çakeri
7. Ledion Mullalli
8. Endri Angjeli
9. Ilir Koro
10. Sonila Xhaferllari
11. Boralda Merollari
12. Anjeza Meraku
QARKU BERAT
1. Aleksandër Sallabanda
2. Agim Ajazi
3. Katerina Karaj
4. Myfit Senko
5. Arben Myzyri
6. Ermonela Xhako
7. Dhimitër Prifti
8. Myrteza Xhaxho
QARKU FIER
1. Shezai Çobo
2. Indrit Sefa
3. Edlira Abazi
4. Llazar Koliçi
5.Dashnor Mustafaraj
6. Mitat Hoxha
7. Marika Belliu
8. Nestor Hoxhaj
9. Agim Arapi
10. Dashamir Banaj
11. Luljeta Lako
12. Agur Musaku
13. Blerim Muça
14. Tatjana Kola
15. Vjollca Gjeka
16. Ariol Skënderaj
QARKU GJIROKASTËR
1. Çezar Kotoni
2. Ermal Hoxhaj
3. Doriana Demo
4. Namik Caushi
5. Girando Koti
QARKU KUKËS
1. Ardian Elezi
2. Rrahman Daçi
3. Elona Mulgeci
4. Avni Byberi
QARKU SHKODËR
1. Fatlum Nurja
2. Vasel Muçaj
3. Nazhi Bako
4. Zef Kolombi
5. Astrit Kuçi
6. Orjona Fjerza
7. Agron Çeka
8. Florjan Uldedaj
9. Afërdita Hadroj
10. Julian Jana
11. Mirton Kalaj
QARKU VLORË
1.Daut Gumeni
2. Edlira Gjoni
3. Arjan Dhimertika
4. Bedri Nelaj
5. Elkerda Veizi
6. Agim Gjylbegu
7. Alma Laze
8. Miranda Cerova
9. Piro Metaj
10. Klevisa Çapari
11. Agim Begotaraj
12. Eduart Osmënaj
QARKU DIBËR
1. Sali Shehu
2. Afrim Reçi
3. Anila Doda
4. Tufik Kurti
5. Shkëlqim Pula
6. Elisabeta Shehi

Vlerëso tekstin
0

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

Tjera nga Shqipёri
Previous
image
To Vima: Rama një nacionalist i rrezikshëm
Mosmarrëveshjet mes Tiranës dhe Athinës lidhur me kërkimet për naftë në Detin Jon, kanë çuar sërish shtypin grek të krijojnë aludime. Këtë herë gazeta ...
image
Presidenti Nishani për varrimin e Isa Boletinit në vendlindje
Çështja e rivarrimit të Isa Boletinit është bërë temë mbarëkombëtare pas vendimit të Këshillit Organizativ që heroi të rivarroset në Vlorë dhe kundërshtimit të ashpër ...
image
Operacioni, Shkodër, asgjësohen 400 rrënjë kanabis
Në vazhdim të operacioneve antikanabis në Shkodër, gjatë ditës së djeshme është ushtruar një kontroll i imtësishëm në fshatin « Kir» , në vendin e ...
image
Ministri i Jashtëm shqiptar nervozon deputetët gjerman, vonohet në takim
Ministri i Jashtëm shqiptar ka bërë një veprim tipik ballkanik, duke u vonuar në takimin me deputetët gjerman në Komisionin e Çështjeve Europiane të Bundestagut.Burime ...
image
Si do të radhitej Shqipëria vetëm nga televotimet?
Janë publikuar rezultatet e votave të shikuesve të Eurovisionit për vitin 2015.Sistemi i votave të Eurovisionit thekson se 50% e votave i takon publikut kurse ...
image
Deklarata e Athinës, PDIU: Zgjedhja e Idrizit, akti i brendshëm i institucioneve shqiptare
Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka reaguar ndaj deklaratës së zëdhënësit të Ministrisë së Jashtme të Greqisë, Konstandinos Kutras.Duke hedhur poshtë akuzat e shtetit ...
image
Rama: Bashkimi i shqiptarëve vetëm në BE, nuk ka skenar tjetër
Është vendosur paraditen e kësaj të shtune në Prishtinë shtatorja e Ismail Qemalit, në një ceremoni ku ishte i pranishëm edhe kryeministri i Shqipërisë, Edi ...
image
Shqiptari i zhgënjyer nga xhihadi vritet nga ISIS
Historia e Ervin Hasanajt, jetimit që u radikalizua në moshë të vogël dhe u ekzekutua nga militantët e ISIS pas zhgënjimit nga xhihadi, duke ...
image
Në Tiranë kryediplomatët e Ballkanit, mungon ministri grek, Daçiç i pranishëm
Vijon punimet në Tiranë Konferenca rajonale e ministrave të Europes Juglindore, duke mbledhur në kryeqytet krerët e diplomacive të Ballkanit Perëndimor.Serbia përfaqësohet në këtë takim ...
image
Çamët “përzënë” Vangjel Dulen nga posti i nënkryetarit të Parlamentit
Në Shqipëri, nënkryetari i parlamentit Vangjel Dule, kryetar i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, PBDNJ, e cila përfaqëson interesat e minoritetit ...
image
Bushati: E papranueshme deklarata e Lavrovit
Në Shqipëri, ministri i Jashtëm Ditmir Bushati i konsideroi sot “ta papranueshme” deklarat e ministrit të Jashtëm rus Sergei Lavrov, sipas të cilit Shqipëria ...
image
Blendi Klosi bëhet ministër i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë
Deputeti i PS, Blendi Klosi është ministri i ri i Mirëqenies Sociale dhe Rinisë. Vendimi është marrë dje nga Këshilli i Ministrave. Klosi do të ...
image
Jozefina dënon deklaratën e Ramës për veton për Maqedoninë
Ish kryetarja e kuvendit Jozefina Topalli në fjalën e saj në Kuvend ka dënuar ashpër deklaratën e një ditë më parë të kryeministrit Rama se ...
image
Shpëtim Idrizi propozohet si nënkryetar Parlamenti
Kryetari i Partisë për Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi do të propozohet nesër nga deputetët si nënkryetar i Kuvendit të Shqipërisë.Votimi i propozimit të ...
image
Vlorë, aksion në 5 fshatra, asgjesohen 600 bimë narkotike
Policia e Vlorës, gjatë një kontrolli të ushtruar këtë të mërkurë në disa fshatra të rrethit, ka zbuluar 14 parcela me rreth 600 bimë narkotike ...
Next