advertisement
Fillimi | Sport | Kampionët fitore minimale për kualifikimet e Brazil 2014
  • email Email shokëve
  • print Printo
  • Plain text Vetem tekst

Kampionët fitore minimale për kualifikimet e Brazil 2014

Kampionët fitore minimale për kualifikimet e Brazil 2014

Kampionët e Europës dhe Botës, Spanja ka arritur një fitore minimale dhe vuajtëse në transfertën që rezultoi shumë e vështirë ndaj Gjeorgjisë. Ai që shpëtoi të besuarit e trajnerit Vincente del Bosque ka qënë sulmuesi i Valencias, Roberto Soldado që shënoi në portën e gjeorgjianëve në minutën e 86-të. Kampionët e Spanjës janë munduar gjatë gjithë kohës të cajnë një super skuadër mbrojtëse si Gjeorgjia që pa shumë alternativa të tjera kishte zgjedhur piërisht këtë mënyrë për të ndalur ofensivën e iberikëve madje ishin shumë pranë realizimit. Ai që i prishi llogaritë e lindorëve ishte Soldado që shënoi golin e tij të parë në një ndeshje zyrtare me Spanjën pasi kishte shënuar një tregolësh në një miqësore ndaj Venezuelës. Për momentin skuadra e Spanjës është e pozicionuar në vëndin e dytë në grup pas Francës që ka kryer një takim më shumë. Fitore ka rritur edhe Hollanda në fushën e Hungarisë duke u konfirmuar si skuadra kryesuese e grupit, pasi të besuarit e trajnerit Van Gaal kanë shënuar 4 herë me anë të 2 golave të Lens, 1 të Huntelar dhe 1 të të riut 20-vjecar Bruno Martins Indi. Për vëndasit golin e vetëm e shënoi nga pika e bardhë e 11-metërshit Balazs Dzsudzsak. Takimet e tjera të vlefshme për eleminatoret e botërorit Brazil 2014 kanë dhënë këto rezultate.

Italy 2 : 0 Malta

Austria 1 : 2 Germany

Sweden 2 : 0 Kazakhstan

Israel 0 : 4 Russia

France 3 : 1 Belarus

England 1: 1 Ukraine

Turkey 3 : 0 Estonia

Hungary 1 : 4 Netherlands

Belgjikë 1 : 1 Kroaci

Poloni 2 : 0 Moldavi

Suedi 2 : 0 Kazakistan

Vlerëso tekstin
0

Subscribe to comments feed Komente (0 publikuar):

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj comment

Ju lutem shënoni kodin që shikoni në imazh:

Tjera nga Sport
Previous
image
De Biasi: Duhet të korrigjojmë gabimet. Mavraj: Nuk kemi arritur asgjë
“E dija që Armenia ishte një skuadër e fortë dhe që luan ngjeshur. Janë edhe cinikë, pasi në rastin e parë që patën, shënuan.” Kështu e ...
image
“Forca Shqipëri” Urimi i Granit Xhakës dhe Robin Krasniqit
“Forca Shqipëri” urimi për fitoren sot në përballjen me Armeninë e ka përcjellë edhe Granit Xhaka, futbollisti shqiptar nga Kosova që aktivizohet me Zvicrën. Një urim ...
image
Portugalia e mposhti Serbinë
Portugalia ka arritur të shënojë fitore 2:1 në përballje me Serbinë. Përfaqësuesja e Portugalisë ka arritur të triumfojë 2:1 në sfidën kundër Serbisë. Portugezët fituan si vendas ...
image
Kryeministri Rama uroi fitoren e Kombëtares
Fitorja e mrekullueshme e Shqipëria ndaj Armenisë me rezultatin 2-1 është komentuar edhe nga Kryeministri Edi Rama në “Facebook”.    “Përgëzime dhe faleminderit nga zemra kuqezinjve!”, shkruan ...
image
Shqipëria në garë për kualifikimin në Euro 2016
Një përmbysje e madhe që çon përpara ëndrrën e Shqipërisë për të marrë pjesë në Europianin “Euro 2016”. ...
image
Shqiptarët festuan kudo fitoren e Kombëtares (VIDEO)
E gjithë Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Lugina e Preshevës, Mali i Zi dhe diaspora ka festuar fitoren e Kombëtares në sfidën ndaj Armenisë, por festimet më ...
image
Shqipëria mposhti armenët, festë e madhe kombëtare
Shqipëria ka mposhtur Armeninë me rezultat 2 me 1 në kuadër të ndeshjes së katërt në Grupin I në kualifikimet për Euro 2016. (VIDEO) ...
image
Tashmë është zyrtare: Xavi në Katar
Xavi Hernandez ndodhet në Katar ku ka zyrtarizuar rreth transferimit të tij te ekipi i Al Sadd, ekip në të cilin militone dhe ish ...
image
E pabesueshme: Ronaldo dhe Bale bashkë në një skuadër të Premierligës
Manchester United shpreson që të nënshkruaj me Ronaldo dhe Bale. Skuadra angleze, Manchester United shpreson që të transferoj dyshen e Real Madridit, Cristiano Ronaldo dhe ...
image
Holanda - Turqia ndahen me barazim
Uesley Sneider është “heroi” i Hollandës. Sneider ka shpëtuar kombëtaren nga humbja, pasi ka shënuar golin e barazimit në minutat shtesë të takimit. Turqia kaloi e para ...
image
De Biasi e Cana: Vetëm fitore, asgjë tjetër
Përzgjedhësi Gianni De Biasi tashmë i pajisur dhe me pasaportë shqiptare, në një konferencë për shtyp ka thënë se lojtarët e tij duhet të ruajnë ...
image
Trajneri i Armenisë do 3 pikë me Shqipërinë
Trajneri i Armenisë, Bernard Challandes nuk dëshiron asgjë më pak se sa fitore në ndeshjen kundër Shqipërisë, e cila zhvillohet në kuadër të kualifikimeve për ...
image
Shaqiri: Kam gjetur ritmin, jam gjithmonë më i mirë
Xherdan Shaqiri ishte ylli i ndeshjes në fitoren e mbrëmshme të Zvicrës 3 me 0 kundër Estonisë.   Anëtari i Interit asistoi tre herë në kuadër të ...
image
Ja kush është futbollisti më i mirë në histori të Spanjës
Mesfushori i Barcelonës, Sergio Busquets ka deklaruar se Xavi është lojtari më i mirë në histori të kombëtares spanjoll. Xavi ka qenë ndër më meritoret që ...
image
Kombëtarja merr një lajm të keq para ndeshjes me Armeninë
Arlind Ajeti dhe Naser Aliji nuk do të jenë të gatshëm për Shqipërinë në ndeshjen e së dielës me Armeninë., raporton Super Sport. Dy mbrojtësit e ...
Next