Sulm i armatosur në Aeroportin e Floridas, së paku 5 të vrarë dhe disa të plagosur (VIDEO)

Së paku pesë persona janë vrarë në sulmin me armë në aeroportin ndërkombëtar në Fort Loderdejl në Florida të SHBA-ve. Ndërsa pak kohë pas sulmi autori  i sulmit është arrestuar, njoftoi Reuters.

Po ashtu raportohet për 8 të plagosur, informuan zyrtarët e policisë federale. Sulmi ka ndodhur në pjesën e bagazheve në terminalin dy të këtij aeroporti.

Comments

comments