Sulmohet me armë gjykata, katër të vdekur

Katër persona janë vrarë në një sulm me armë në një gjykatë në Moskë, raportojnë mediat ruse.
Një avokatet tha se dëgjoi të paktën 20 të shtëna.
Sofja Rubasskaya tha se pa një roje dhe një zyrtar të gjykatës të plagosur.
“Ria Novosoti” citoi një avokat tjetër, i cili tha se vrasja ndodhi gjatë një seancë dëgjimore të një bande që ka terrorizuar rrugët e Moskës, duke vrarë dhjetëra shoferë.

Comments

comments